Aféra známeho amerického producenta Harveyho Weinsteina, ktorého zo znásilnenia obvinilo niekoľko žien, podnietilo mnohé obete sexuálneho zneužívania zveriť sa so svojimi traumami. Jedno z obvinení dochytili aj hollywoodsku oscarovú hviezdu Kevina Spaceyho.

Americký herec Anthony Rapp tvrdí, že keď mal 14 rokov, tak sa ho Spacey pokúsil zviesť. Spacey vyhlásil, že si na udalosť, ktorá je stará niekoľko desiatok rokov, nepamätá, aj tak sa ale ospravedlnil, napísal dnes portál BBC.

„Zdvihol ma, ako ženích dvíha nevestu, keď ju prenáša cez prah spoločnej domácnosti. Najskôr som sa nijako neošíval, pretože som nevedel, čo sa to deje. Potom si na mňa ľahol,“ povedal teraz 46-ročný Rapp v rozhovore s portálom Buzzfeed News o udalosti, ktorá sa stala v roku 1986 počas večierku v Spaceyho byte. „Pokúšal sa ma zviesť, bolo mi jasné, že mu ide o sex,“ dodal na adresu hviezdneho herca, ktorý mal vtedy 26 rokov.

„Úprimne, nepamätám si to,“ uviedol vo vyhlásení 58 ročný Spacey. „Ak som sa skutočne správal tak, ako popisuje, dlhujem mu najhlbšie ospravedlnenie za značne nevhodné opilecké správanie,“ dodal.

O Spaceym sa dlho špekulovalo, že je homosexuál. K tomu Spacey teraz poznamenal, že mal vzťahy s mužmi i ženami, ale že sa nakoniec rozhodol žiť ako gay.

Kevin Spacey

Kevin Spacey je hollywoodskou hviezdou prvej kategórie, známy je mimo iného z filmov Sedem (1995), Zvyčajní podozriví (1995), Americká krása (1999) alebo zo seriálu Dom z kariet.