Rozvod Elvisovej dcéry. Len na právnikov dá manželovi sto tisíc dolárov

2478

Štvrtý rozvod dcéry Elvisa Presleyho Lisy Marie (50) po roku a pol stále trvá. Podľa februárového rozhodnutia súdu musí Lisa Marie svojmu ešte stále manželovi zaplatiť sto tisíc dolárov na právne výdavky. Michael Lockwood (56) pritom žiadal vyššiu sumu. Ďalšie státie bude v auguste.

Zatiaľ posledný súd trval len 20 minút. Lockwood požadoval skoro pol milióna dolárov na pokrytie minulých i budúcich výdavkov v súvislosti s rozvodom a zabezpečením starostlivosti o deti. Pár má deväťročné dvojčatá Finleyho a Harpera. Súd mu však ako náhradu za právne výdavky priznal len 100 tisíc.

Gitarista prostredníctvom svojho právnika Jeffa Sturmana svoju manželku označil za klamárku. „Tvrdí, že má každý mesiac výdavky 125 tisíc dolárov. Ale zároveň priznáva len 100 tisíc príjem. Tak kde berie všetky tie ostatné peniaze?“ Pýta sa Lockwood.

Advokát Lisy Marie Gary Fishbein označil požadovanú sumu za absolútne nadhodnotenú. Ako protinávrh ponúkal kompenzáciu 40-tisíc dolárov.

Súdna bitka o peniaze trvá už niekoľko mesiacov. Lockwood počas nej obvinil svoju manželku, že pred ním úmyselne skrýva bohatstvo. Podľa súdnych spisov zarába Lisa Marie Presley 4,2 milióna dolárov ročne. Väčšinou ide o peniaze zo zvereneckého fondu, ktorý pre ňu založil otec. Lisa Marie naopak v súdnych dokumentoch tvrdí, že má iba dlhy v rádoch miliónov. Len na daniach údajne dlhuje 10 miliónov dolárov.

Vo februári navyše podala žalobu na svojho bývalého obchodného manažéra Barryho J. Siegela. Obvinila ho z toho, že premrhal asi 100 miliónov dolárov z jej trustového fondu a nechal jej na ňom údajne len 14 tisíc. Siegel však odpovedal tiež žalobou, v ktorej tvrdia, že Presley zlikvidovala celý majetok sama, hlavne kvôli svojim „nekontrolovaným výdavkom“.

Peniaze za udržanie životného štýlu

Lockwood, ktorý je štvrtým manželom speváčky, teraz na súde vyhlásil, že bol úplne vylúčený z luxusného života, aký viedla jeho žena. Ďalej uviedol, že mal na svojom bankovom účte len 435 dolárov a zarábal si 20 až 25 dolárov za hodinu ako opravár gitár na čiastočný úväzok a hudobník.

Tiež tvrdí, že má asi 50 tisíc dolárov dlh na kreditnej karte a právnikom dlhuje ďalších skoro 300 tisíc dolárov. Chce tak po svojej žene nielen pokrytie týchto výdavkov, ale aj zabezpečenie do ďalších rokov. Žiada 263 tisíc dolárov ročne, ktoré by mu zaručili primeraný životný štýl.

Všetko závisí na súdoch. Pár podpísal zmluvu v roku 2007, kedy už boli manželia. Teraz pôjde o to, či bude zmluva uznaná ako platná. Okrem iného sa v nej píše, že ani jedna zo strán nemá nárok na žiadne peniaze, ak by manželstvo skončilo. Lockwood však tvrdí, že bol na podpis donútený a že preto zmluva neplatí. Sudca dal obom šancu na mimosúdne vyrovnanie.

Lisa Marie Presley je štvrtýkrát vydatá. Jej manželom bol najprv herec a hudobník Danny Keough, s ktorým sa rozviedla v roku 1994. V rovnakom roku si vzala speváka Michaela Jacksona, manželstvo vydržalo len dva roky. V rokoch 2002 až 2004 bol jej manželom herec Nicolas Cage. Michaela Lockwooda si vzala v roku 2006.