Pred viac ako mesiacom začalo Rusko plnohodnotnú inváziu na Ukrajinu a v krajine odvtedy zúri vojna. Mnoho Ukrajincov a Ukrajiniek si prešlo strašným peklom. Jednou z nich je aj pani Viktória, ktorej vtrhli do domu Čečenci, a ona ich s plačom prosila, aby ju s deťmi nezabíjali. Jej dcérka Sofinka strávila narodeniny v kryte. Viktória utiecť na západ nemôže, pretože sa stratil jej štrnásťročný syn a ona dúfa, že ho nájde!

Jej dcérka Sofinka strávila narodeniny v kryte

Všetko, čo ju v posledných dňoch stretlo, popísala pani Viktória pre slovenskú televíziu Markíza. Počas rozhovoru mala v očiach slzy. Žila so svojou dcérou a synom v meste Boroďanka v Kyjevskej oblasti. Obec je v súčasnej dobe takmer zrovnaná so zemou.

„Prišli Čečenci, tí banditi. Vošli do domu, kde som bola s deťmi. Pamätám si len, ako sme padli na kolená a ja som ich s plačom prosila, aby nás nezabíjali. Nikdy na to nezabudnem. Moje dieťa kričalo a potom dva dni neprehovorilo,“ uviedla Viktória, ktorá aj s dcérkou v súčasnej dobe spí na matraci v telocvični v obci Pustomyty. Tam sa ukrýva ďalších 18 ľudí.

Rusi zabili niektorých unesených starostov! Ďalších nemôžu nájsť

Hrozná udalosť pre nich nakoniec dopadla dobre. Čečenci si vzali vodu, jedlo a baterky a odišli. Mali naozaj iba veľké šťastie. Viktória popísala, ako vojaci v ich meste strieľali ľudí, ktorí sa snažili utiecť. Zabíjali aj deti.

Čečenci ako Putinov tromf. Obávaní Kadyrovci sú súčasťou krvavého plánu, čakajú na ne guľky pomazané bravčovou masťou

„Nedalo sa vyjsť von, my sme utiekli len s božou pomocou,“ doplnila. Priala by si utiecť na západ, ale nemôže. Jej štrnásťročný syn sa totiž stratil a ona krajinu nechce opustiť, kým ho nenájde.