Rusi zabili niektorých unesených starostov! Ďalších nemôžu nájsť

777

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky vyhlásil, že niektorých ukrajinských starostov, unesených ruskými okupantmi, našli mŕtvych, iných zase nemôžu vôbec nájsť. Uviedla to dnes agentúra Unian s odvolaním sa na rozhovor, ktorý šéf štátu poskytol týždenníku The Economist. Zelenskyj v interview zdôraznil, že Rusko používa rovnaké metódy, po ktorých siahlo v roku 2014 na Donbase na východe Ukrajiny pri vytváraní separatistických „republík“.

 Tragický osud unesených  starostov 

„Unášajú starostov našich miest. Zabili niekoľko z nich. Niektorých z nich nemôžeme nájsť. Niektorých sme už našli a boli mŕtvi,“ citoval Unian prezidenta.

Podpredsedníčka ukrajinskej vlády Iryna Vereščuková v piatok uviedla, že Rusi sa zmocnili starostov 14 ukrajinských miest. Oslobodenie týchto rukojemníkov sa podľa nej rieši na medzinárodnej úrovni.

Ukrajinci zabili mäsiara Suchareva, šéfa ruských výsadkárov, ktorý sa podieľal na ilovajskom masakre

Vicepremiérka podľa agentúry Unian v televízii upozornila, že Rusi si želajú výmenu zajatcov iba na základe parity, teda zajatých vojakov za zajatých vojakov, pohraničníkov za pohraničníkov alebo námorníkov za námorníkov. „A tak mám logickú otázku: za koho vymeníme starostov miest, ktorých Rusi majú ako rukojemníkov už 14,“ poznamenala Vereščuková.

Utajovaný rozhovor pre ČT v Kyjeve: Nenávidíme okupantov, ktorí zabíjajú ľudí, povedal Zelenskyj

Predtým ukrajinské úrady vymenili starostu okupovaného Melitopolu za deväť ruských vojakov.