Vo väzení bol nájdený mŕtvy sériový vrah a násilník Roger Kibby známy ako I-5 Strangler. Osemdesiatjedenročného vraha našla bezvládneho vnútri cely pri kontrole väzenská služba v nedeľu ráno. Kalifornské úrady uviedli, že smrť Kibbeho vyšetrujú ako vraždu!

Na zemi v cele bol v nedeľu nájdený Roger Reece Kibby. Osemdesiatjedenročný násilník a usvedčený sériový vrah si v štátnej väznici Mule Creek v Kalifornii odpykával doživotný trest. Kibby bol podľa informácií spravodajského webu San Francisco CBS v roku 1991 odsúdený za vraždu Darcie Frackenpohlové, ktorej nahé telo bolo nájdené v horskom priesmyku Echo Summit. Vtedy bol odsúdený na dvadsaťpäť rokov. Avšak v roku 2008 analýza DNA Kibbeho spojila s ďalšími šiestimi vraždami, ku ktorým sa nakoniec priznal.

Sériový vrah Ted Bundy bol definíciou bezcitného zla! Obete si získal šarmom, za 30 vrážd dostal kreslo

V septembri roku 1977 zavraždil Lou Ellen Bourleighovou, ktorá zmizla po tom, čo odišla do nákupného centra vo Walnut Creek, kde mala mať pohovor. Jej bezvládne telo bolo nájdené pri jazere Berryessa v Napa County. Podľa informácií denníka The Sun Kibby vo svojej výpovedi uviedol, že ju vylákal do svojej dodávky, kde ju zviazal, znásilnil a zabil.

Ušiel šibenici, zomrel v posteli. Obávaný škrtič čakal na popravu za vraždy 11 žien

V roku 1986 zavraždil v Pittsburghu Ann Scottovú, ktorú pochoval na odľahlom mieste. Za obeť mu padli okrem už vymenovaných, Stephanie Brownová, Charmaine Sabrahová, Katherine Kelly Quinonesová a Lora Heedricová. Všetky mal zavraždiť v roku 1986. V roku 2009 sa vtedy sedemdesiatročný Kibby priznal k vraždám, aby sa vyhol trestu smrti. Namiesto toho bol odsúdený na šesť doživotným trestom.

POPRAVA beštiálneho vraha! Muž znásilnil dievča (†16), mlátil ju lopatou a potom ju pochoval zaživa!

Čo sa v nedeľu ráno vnútri cely stalo, zatiaľ nie je jasné. Ovšem kalifornskej úrady uviedli, že smrť násilníka a vraha vyšetrujú ako vraždu! Kibby zdieľal celu s Jasonom Budrowem, ktorý mal postávať blízkosti Kibbeho tela. Štyridsaťročný Budrow bol v roku 2011 odsúdený na doživotný trest bez možnosti podmienečného prepustenia za vraždu. Kibby bol ešte prevezený z cely na ošetrovňu, o hodinu neskôr bol však vyhlásený za mŕtveho.