Ted Bundy, alebo tiež Theodore Robert Cowell, bol sériový brutálny vrah. Za svoje štvorročné obdobie zabil 30 žien, pravdepodobne ich bolo ale oveľa viac. Všetky posmrtne znásilnil, niektoré aj opakovane, keď to šlo. S niektorými mŕtvymi ženami dokonca býval, umýval im vlasy alebo je líčil. Skončil na elektrickom kresle.

Šarmantná mladík, do ktorého by sa každá žena zamilovala. Nikto by v ňom nespoznal, že je to násilník a nekrofil, ktorý má túžbu zabíjať. Ted Bundy bol ako vrah aktívny medzi rokmi 1974 a 1978 v niekoľkých štátoch USA, zdokumentovaných je ich sedem.

Svoje obete k sebe nalákal tak, že od nich chcel pomoc alebo robil sa, že je zranený. Napomáhal mu jeho atraktívny vzhľad alebo tiež schopnosť získať dôveru. Obeť potom omráčil alebo dobodal. Všetky svoje obete po zavraždení znásilnil.

Bundy sa priznal k 30 vraždám, je však pravdepodobné, že ich bolo oveľa viac. Jeho najmladšia obeť bolo dvanásťročné dievčatko.

Keď to šlo, k obetiam sa vracal a znásilňoval ich opakovane. V niektorých prípadoch vykonával dokonca dekapitaciu – oddelenie hlavy od trupu a tú si potom nechával ako trofej. Tento brutálny čin vykonal u šiestich žien. S niektorými aj po smrti žil, umýval im napríklad vlasy alebo je líčil.

Šialené priznanie! Bývalý boxer Samuel Little sa priznal k vraždám 90 žien

 Dvakrát  utiekol 

Keď ho polícia nakoniec dopadla, podarilo sa mu dvakrát utiecť. Raz, keď sám seba obhajoval, utiekol z knižnice. Po páde si síce poranil členok, na úteku bol ale dlhých šesť rokov. Druhýkrát utiekol z väzenia, väzenská ostraha si to všimla po 17 hodinách.

Na úteku sa mu na území Floridy podarilo zavraždiť tri ženy. Anna Ruleová, autorka Bundyho životopisu, ho opísala ako sadistického psychopata, ktorému robí dobre utrpenie druhých. Rád udržiaval kontrolu nad obeťami až do príchodu smrti, často aj po nej.

Bundy sám seba označil ako „najbezpečnejšieho skurvysyna, na ktorého ste mohli naraziť“. Právnička Polly Nelsonová ho označila za „presnú definíciu bezcitného zla“. Bundy sa dokonca angažoval aj politicky, pomáhal k znovuzvolenie guvernéra Daniela J. Evansa.

Viedol aj niekoľko búrlivých vzťahov, ten posledný bol so Stephaniou Brooksovou. Roku 1974 sa s ňou ale bez dôvodu rozišiel. Zároveň s tým ukončil štúdium na univerzite, chvíľu na to začali na severozápade tichomorského pobrežia miznúť ženy.

Legendárny zabijak Dennis Nilsen, má na svedomí aj zmiznutú tehotnú susedku…  

 Zo smrti Bundyho sa radovalo celé  USA 

Počas sedemhodinového vyšetrenia profesorka Dorothy Otnowová Lewisová diagnostikovala u Bundyho bipolárnu afektívnu poruchu. K vraždám podľa nej dochádzalo najmä v depresívnej fáze. Bundy sám seba označoval za footfetišistu – pri svojich cestách po Floride si na ukradnutú kreditku kúpil 30 párov ponožiek.

Len chvíľku pred svojou popravou poskytol rozhovor psychológovi Jamesovi Dobsonovi. Tejto situácie využil k mediálnemu vyhláseniu o násilí a tiež o pornografických koreňoch, ktoré páchal. V dvoch oddelených procesoch bol odsúdený k trojnásobnému trest smrti. Rozsudok bol vykonaný na elektrickom kresle. Po poprave vypukli na území USA doslova oslavy. Všetci si želali jeho smrť.