Šialené priznanie! Bývalý boxer Samuel Little sa priznal k vraždám 90 žien

1916

Tulák a bývalý boxer Samuel Little si odpykáva doživotie za vraždu troch žien spáchaných v 80. rokoch. FBI teraz potvrdila, že tieto tri zločiny tvorí len drobunký zlomok toho, čo všetko má na svedomí. Zdá sa totiž, že je bez preháňania najhoršie sériový zabijak, akého Američania spoznali.

Mohutný bývalý boxer Samuel Little meria cez 190 cm a do väzenia sa dostal kvôli drogovým deliktom spáchaným v Kalifornii. Po odbere vzoriek DNA ho databázy spojili s tromi vraždami žien z 80. rokov. Little všetky tri obete brutálne zbil a uškrtil. To mu v roku 2014 vynieslo doživotie.

Agenti FBI však nadobudli podozrenie, že zoznam Littleových zločinov nie je kompletný. Policajný analytik James Holand sa preto v máji 2018 vypravil 78-ročného kriminálnika navštíviť a vyspovedať ohľadom nevyriešenej vraždy spáchanej v meste Odessa v Texase. Little sa schôdzkou súhlasil. K vražde sa priznal a ochotne opísal detaily, ktoré mohol poznať len páchateľ. Potom sa rozrozprával o ďalších.

Priznanie najhoršieho sériového zabijaka

Časové rozmedzie jeho vrážd siahalo od roku 1970 do roku 2005. Little prechádzal mesto po meste a všade zabíjal. Priznal sa k jednej vražde v Jacksone v štáte Mississippi, k ďalšej v Cincinnati v Ohiu, k trom v meste Phoenix v Arizone.

Výpočet pokračoval ďalej a ďalej. Obeťami bol napospol černošské prostitútky. Mnohé z nich sa doteraz nepodarilo ani identifikovať. Keď väzeň s rozprávaním po niekoľkých ďalších dňoch výsluchov skončil, bolo na zozname zhruba 90 obetí!

Bostonský škrtič Albert Henry DeSalvo a jeho 15 obetí

Podľa FBI hovorí pravdu

FBI teraz postupne overuje jednotlivé priznania. Zatiaľ potvrdila 34 Littleových beštiálnych vrážd. U mnohých ďalších proces overenia stále prebieha. Ďalšie priznania zostávajú zatiaľ neoverené. Už teraz je však zrejmé, že Little je jedným z najhorším sériovým vrahom americkej histórie a na konte má pravdepodobne viac deliktov než neslávne preslávený Ted Bundy.

Absolútna prvenstvo medzi americkými sériovými vrahmi si doteraz drží Gary Ridgway, zvaný Vrah od Green River, sa 49 potvrdenými papule. Aj v jeho prípade bolo množstvo zločinov, ku ktorým sa priznal, podstatne vyššie.

Gary Ridgway, sériový vrah od Green River

FBI teraz zverejnila mapu s vyznačenými lokalitami a informáciami o doposiaľ neoverených vraždách, ku ktorým sa Little priznal. V spolupráci s verejnosťou chce zistiť, či skutočne drží za mrežami najhoršie monštrum medzi sériovými vrahmi, aké sa kedy na území USA narodilo. Zdá sa to byť viac ako pravdepodobné.