Šialenec z električky skoro zabil muža fľašou, zastavila ho až žena s pištoľou. Dnes sa stretli pred sudcom

990

 

Nikdy sa nevideli, napriek tomu si navzájom zamiešali osudy. Opitý Radim F. (28) z Ostravy sa minulý december z ničoho nič vrhol v električke na Jiřího B. (35). Bil ho a o hlavu mu rozbil sklenenú fľašu! Besniaci agresor si kvôli množstvu alkoholu, ktorý vypil, na nič nepamätá. Obeť si od útoku kvôli vážnemu zraneniu hlavy tiež ťažko rozpamätáva. Osudy mužov sa opäť stretli na súde.

 Útočníkovi hrozí až  12 rokov 

Na sedadlách električky sedel Jiří B. s kamarátkou Milkou. Rozprávali si. Za nich si sadol Radim F., ktorý bol v tom čase už totálne pod parou. Na Jiřího sa zrazu oboril a požadoval po ňom mobil. „Potom zreval, prečo na neho čumím, a udrel ma. To som padol na štyri a potom ma vzal tou fľaškou od pálenky po hlave, to už si nepamätám,“ povedal napadnutý pasažier.

 Vypil fľašu rumu a vyrazil  do ulíc 

Na pomoc sa mu rýchlo poponáhľala kamarátka Milka, ale aj tú brutálne začal biť! Radim na súde spomínal, ako osudného dňa hral počítačové hry, a ako si k tomu otvoril fľašku rumu. „Nejako mi to s tou kofolou zachutilo, popil som a začal sa doma nudiť,“ povedal súdu.

Vyrazil do ulíc, najprv do krčmy na niekoľko pív. „Potom už neviem vôbec nič. Zobudil som sa len na konečnej električky. Ale podľa tých kamier som ešte bol kúpiť vo večierke slivovicu. Tou fľaškou som ho potom mal tresnúť do hlavy,“ krčil ramenami.

 Udal sa  sám 

Polícii sa prihlásil sám.Pretože mi vtedajší priateľka ukazovala na internete video, ako som to urobil, ja si z toho fakticky nič nepamätám,“ zopakoval. Na otázku súdu, čím sa živí, odpovedal Radim bez hanby. „Nepracujem a nepracoval som. Bývam u rodičov, tí mne živí.“

 Radim prišiel o  prácu 

Naopak napadnutý Radim kvôli zraneniam o prácu prišiel. „Dva mesiace som si nepamätal na nič, vôbec. Robil som vtedy v sklade, prestal som si pamätať, kde čo máme uložené, tak ma jednoducho vyhodili. Musím dochádzať za prácou do Mladej Boleslavi, štve ma to,“ zveril sa Radim.

Kto je vrah z Obchodnej ulici, ktorého prokurátor pustil na slobodu?

»Ďakujeme, Slovensko!« Telo zavraždeného Henryho dopravil do vlasti vládny špeciál

Bratislava nie je ľahostajná k smrti Filipínca Henryho.

Na druhú stranu je rád, že prežil. „Mohol ma pokojne zabiť. Mal som veľké šťastie. Aj tak si dodnes často len ťažko na niektoré veci spomínam. Aj teraz som hľadal súd, pritom som rodák z centra,“ dodal.

 Bitku ukončila žena s  pištoľou 

Na najhoršie nedošlo len preto, že v električke cestovala žena (27), ktorá mala v kabelke legálne držanú zbraň. Neváhala a proti šialenému útočníkovi, ktorý bol od zlosti bez seba, ju vytiahla.

Šialenca, ktorý fyzický napadol spolucestujúcich v električke zastavila až cestujúci s pištoľou!

Až to Radima F. zastavilo! Za svoju duchaprítomnosť a dosť možno za záchranu Jiřího života dostala medailu od policajného riaditeľa Moravskosliezskeho kraja.

„Nemôžem si vybaviť, čo prebehlo a prečo to prebehlo. Nepamätám si nič. Ľutujem to,“ kajal sa na súde Radim.

 O ospravedlnenie  nestojí 

Radim poslal Jiřímu ospravedlňujúci list. „Ten som nečítal, ja o nejakej ospravedlnenia nestojím. Len by sa mal upokojiť, než niekoho naozaj zabije. Chcem po ňom 200 tisíc čoby odškodné za tie útrapy,“ uviedol Jiří.

Gang, ktorí prizabil čašníka v Prahe, sa lúčil so slobodou! Vyšlo im to dokonale, skončili za mrežami.

Pre Radima toto nie je prvé stretnutie so zákonom. Za ťažké ublíženie na zdraví už sedel, a to rovné 4 roky! Z väzenia ho prepustili predvlani v máji. Navyše súbežne s týmto konaním prebieha ďalší súd, pri ktorom sa spovedá z ďalšieho napadnutia dvoch ľudí vo Vítkoviciach!