Pedro Rodrigues Filho (†68) bol zrejme najznámejší sériový vrah v Brazílii. Na svedomí má 71 ľudských životov. Teraz našli mŕtveho aj jeho. Pred jeho domom ho zastrelili neznámi ozbrojenci. Šialenec svoje činy rád ospravedlňoval tým, že vraždil len feťákov a kriminálnikov. Časťou Brazílčanov bol považovaný za hrdinu.

„Dcéru schovajte dovnútra, s ňou to nemá nič spoločné,“ oznámili rodine dvaja muži na prahu domu, kde vrah žil. Potom Filha rozstrieľali. Pre istotu mu neznámi ozbrojenci ešte prerezali hrdlo, informoval denník Bild.

Filho tvrdil, že prvýkrát pocítil nutkanie zabíjať vo veku 13 rokov, keď v boji so starším bratrancom strčil mladého muža do lisu na cukrovú trstinu, čím ho takmer zabil.

Prvú vraždu spáchal Brazílčan už v štrnástich rokoch. Vo svojom rodnom meste Santa Rita do Sapucaí sa pomstil za svojho otca. Toho miestny zástupca primátora prepustil z práce. To sa Filhovi nepáčilo, vzal deduškovu brokovnicu a vládneho splnomocnenca popravil.

Vraždiace monštrá: sériový vrah Fritz Honka

To spustilo obrovskú lavínu. Odvtedy už Brazílčan iba vraždil. Súd mu preukázal 71 dokonaných mordov. Jeho obeťami boli predovšetkým drogoví díleri, násilníci, zlodeji a feťáci. Vraj ich zabíjal kvôli ich kriminálnej minulosti. To časť Brazílčanov dokonca ocenila.

Zatknutý bol v roku 1973 a v roku 2003 odsúdený za vraždu najmenej 71 ľudí na 128 rokov väzenia. Keďže Filho zabil ďalších 15 ľudí vo väzení, bol mu trest zvýšený na 945 rokov, ale v apríli 2007 bol prepustený.

Za metanolovú smrť padli doživotné tresty pre dvoch hlavných miešačov

Denník Bild to vysvetľuje tak, že podľa vtedy platných brazílskych zákonov totiž nikto nesmel stráviť vo väzení viac ako 430 rokov. V roku 2011 ho úrady opäť zatkli, tentoraz za výtržníctvo a zbavenie osobnej slobody na osem rokov. Prepustený bol v roku 2018 za dobré správanie.