Ruských kolaborantov by som vešal. Novotný zaplavil svojich odporcov vulgarizmami

Podobnosť so Slovenskom čiste náhodná

555

Starosta mestskej časti Praha-Reporyja Pavel Novotný z ODS čelí ďalšiemu trestnému oznámeniu. V živom vysielaní sa na sociálnych sieťach vulgárne pustil do voličov SPD, ÁNO a tiež do ľudí, ktorí nesúhlasia s pomocou českej vlády vojnou zasiahnutej Ukrajine. Podľa názoru podnikateľa a člena SPD Jana Čížka, ktorý oznámenie podal, svojimi výrokmi Novotný napáda každého Čecha.

  • Bývalý bulvárny novinár a aktuálny starosta mestskej časti Praha-Řeporyje, Pavel Novotný je známy aj svojim vystúpením v živom prenose ruskej televízie. Pavel Novotný o sebe hovorí, že je provokatér a že Rusov vytrollil iba pravdou. Pavel Novotný je známy pre svoje ostré výroky, pri ktorých sa nebojí zachádzať do vulgarí

„Česi sú najhorší národ, nevďační. Tento český plebs by mal kľačať na kolenách a ďakovať Fialovi. Že má zadarmo zdravotníctvo, že je tu bezpečné, teplá voda tečie,… ste nevďačná banda českých zm*dov,“ hlásal vo videu Novotný.

 

Obul sa najmä do voličov strán ÁNO a SPD, ktorí sa pred prezidentskými voľbami obávali zvolenia Petra Pavla. Podľa nich by mohol mobilizovať českých mužov do vojny. „Vy sa ešte budete ospravedlňovať Fialovi a Pavlovi. Kde sú tie vaše vojnové rozkazy, vy mr*ky,“ kričal starosta Řeporyjí.

Podľa jeho slov by Česi potrebovali vojnu. „Ja by som tých ruských kolaborantov vešal. Tam sa vraždí civilné obyvateľstvo, matky aj deti. A čo zaprdený čecháčik? Česi by potrebovali vojnu. Vyhnať ich v noci z baráku, zabiť dieťa a zapáliť barák. Aby ste pochopili, čo to je vojna,“ dodal Novotný.

Zvlášť proti týmto výrokom sa ohradil podnikateľ Ján Čížek. Pavel Novotný je síce známy pre svoje ostré výroky, pri ktorých sa nebojí zachádzať do vulgarít, podľa Čížka už je toto však cez čiaru.

„Ja som naň ráno podal trestné oznámenie. Všetci ho poznáme a vieme, čo je zač, ale toto už je cez čiaru. Týmto napáda každého z nás. Dotýka sa našich detí a manželiek. Bola to výzva na likvidáciu všetkých, a to sa musí zastaviť,“ povedal pre iDNES.cz.

Novotný však na otázku redakcie iDNES.cz uviedol, že je to pre neho zábava a relax. „Mňa to vyložene baví. Mám svojich fanúšikov, svoju komunitu a tú to baví. Mám tam moderátorov, ktorí nikdy nikoho nelutujú – niekedy tak mám napríklad až 300 dezolátov naraz. Je to veľmi zábavné,“ povedal. Hoax je podľa jeho slov nebezpečná vec a ľudia, ktorí ich šíria, sú obete.

„Ja ich provokujem. TikTok volím, pretože je to sieť pre totálnych hlupákov. Je to čisto zábava pre mňa,“ dodal Novotný.

S lebkou v ruke vyhlasoval, že Ukrajina musí byť celá vyhubená. Skončil s guľkou v hlave

„Nepodávam to v žiadnej súvislosti s politickou stranou,“ reagoval však Čížek proti tvrdeniu, že video útočí najmä na voličov SPD. „Ten človek by mal definitívne skončiť v politike alebo ísť sedieť. V demokratickej spoločnosti mu nemôžem oplatiť násilím alebo rovnakou mincou. Ja môžem urobiť jedinú vec, a to podať trestné oznámenie,“ dodal Čížek, podľa ktorého by polícia mala začať konať.

Novotný k veci dodal, že jeho správanie na sociálnych sieťach je zámerne útočné. „Ja na týchto sieťach robím presne to, čo nemá robiť inteligentný človek. Namiesto toho, aby som na tie dezoláty a obete hoaxu hovoril vecne a opatrne im to vysvetľoval, tak na nich útočím. Ja ich vyložene provokujem,“ dodal starosta Řeporyjí.

Keď padne Ukrajina, máte tanky na hraniciach, varuje veľvyslanec. „Vo vojne už sme,“ hovorí

Podanie trestného oznámenia ho nijako netrápi. „Na mňa v živote podalo trestné oznámenie asi 200 ľudí. A len za dnešok mi pípli tri v dátovej schránke. Ja som notorický účastník súdov, a je mi to u prdele,“ reagoval na Čížkovo trestné oznámenie Novotný.