Posledný rok riešil kanadský súd prípad, ktorý otriasol celou verejnosťou. Šesťdesiatsedemročný Bruce McArthur bol zatknutý pred rokom a pôvodne čelil obžalobe za vraždu dvoch mužov, ktorí boli nezvestní od roku 2017. V utorok sa obžalovaný na pojednávaní priznal, že zavraždených bolo celkom osem. Ostatky zvyšných šiestich obetí našli policajti na miestach, kde McArthur pracoval ako záhradník.

„Všetkých nás veľmi teší, že sa pán McArthur dnes k činom priznal a ušetril tým miestnych obyvateľov, ktorí obete poznali, zdĺhavého procesu,“ oznámil policajný vyšetrovateľ David Dickinson. Ďalej však uviedol, že doposiaľ stále nie je jasné, aký mal obžalovaný k vraždám motív.

Ako obete si vraj McArthur vyberal ľudí žijúcich osamelo alebo na okraji spoločnosti, často s ázijskými alebo blízkovýchodnými koreňmi. Ich telá po vražde rozrezával a ostatky ukrýval v kvetináčoch na miestach, kde pracoval ako záhradník. Vraždy sa podľa prokuratúry stali v rokoch 2010 až 2017. Často im údajne predchádzalo sexuálne napadnutie.

Súd, ktorý McArthurov prípad prejednáva, by mal verdikt oznámiť 4. februára. S najväčšou pravdepodobnosťou možno predpokladať, že obžalovaný dostane za svoj zločin doživotné väzenie.

„Nedá se nic dělat, děvenko“, povedal jeden z najkrutejších vrahov v bývalom Československu a strelil matku novorodenca do hlavy