Správajú sa hráči NHL ako rockové hviezdy? Podľa pätice švédskych hokejistov áno! Denník Expressen prišiel so šokujúcou spoveďou dvoch exhokejistov a troch aktívnych hráčov, ktorí tvrdia, že zámorská hokejová súťaž je jeden veľký žúr!

Darren McCarty

Najviac sa švédski hokejisti a exhokejisti rozhovorili o fenoméne menom kokaín. Táto droga je u hráčov NHL vraj veľmi obľúbená.

Kokaín bol na párty bežný, skúšalo ho veľa hráčov vrátane mňa. Keď som bol na prvej párty a fajčila sa tam marihuana, bol som v šoku. Lenže v Amerike je to ako piť alkohol, v Colorade je to aj legálne,“ povedal napríklad jeden z anonymných športovcov.

„Kokaín je lepší ako alkohol, pretože po ňom nemáte opicu,“ konštatoval jeden zo spovedaných.

A jeho obľúbenosť medzi hokejistami potvrdil aj zástupca komisionára NHL Bill Daly. „Zaznamenali sme v posledných rokoch nárast pozitívnych prípadov. Krízou by som to ale nenazval.“

Hráči NHL sú ako rockové hviezdy

Dlhé vlasy, drahé oblečenie, luxusné autá, ale aj obrovské davy fanúšičiek. To všetko spája hráčov NHL a rockové hviezdy. Podľa švédskych hráčov, ktorí bonzovali na svojich kolegov, sú životy hokejistov a slávnych hudobníkov skoro identické.

„Hráči NHL sú ako rockové hviezdy. Pár rokov späť na bývalom štadióne New Yourku Islanders bola strašne malá striedačka. Gólman sedel skoro medzi divákmi. A tak vzal jednu babu do šatne a tam si užil rýchlovku priamo počas zápasu.“

„Niektoré dievčatá urobia čokoľvek, len aby sa nalepili na playera, čo hrá v NHL. Aj preto by mali vždy použiť kondóm a nikomu neveriť. Hovoril som s chlapcami, ktorí žili od výplaty k výplate. Hoci mali veľa peňazí, všetko minuli.“

Jarret Stoll

Testy k ničomu

Dopingové testy sa v NHL vykonávajú minimálne dvakrát ročne, ale sú zamerané na anabolické steroidy či iné zakázané látky pomáhajúce k výkonnosti. Avšak nie na drogy ako je napríklad kokaín.

Stanley Cup? No a čo, dám si aj tak!

Získať Stanley Cup a opanovať tak zámorskú NHL je snom snáď každého hokejistu. Málokomu sa to podarí a väčšina ľudí by čakala, že hokejisti pred finálovými zápasmi venujú všetok čas regenerácii. Takto to však podľa švédskych hráčov ani zďaleka nie je.

Borje Salming

„Bolo to počas Stanley Cupu, hralo sa na krv. Ale videli sme, že niečo je zle. Dvaja naši chlapci boli úplne mimo. Totálne. Nevnímali, na niečom išli. V deň zápasu s nami ani neboli schopní hovoriť.“

Už teraz je isté, že sa jedná o jeden z najväčších škandálov, ktorým hokejová súťaž NHL kedy čelila.

Známi kokaínu hriešnici

Jarret Stoll (34)
Víťaz Stanley Cupu s Los Angeles bol prichytený a zatknutý v lete 2015 v Las Vegas. V tele boli objavené stopy kokaínu a extázy.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Jarret StollBorje Salming (65)
Jeden z najlepších obrancov histórie priznal užívanie kokaínu v 70. rokoch, a bol potrestaný šesť zápasovým dištancom.

Darren McCarty (44)
V autobiografii sa pochválil, že závislosť na drogách, alkohole a gamblerstve ho doviedli až k osobnému bankrotu.

Theoren Fleury (48)
Sám priznal, že na vodke a kokaínu žil až tri mesiace v kuse. Dokonca si raz strčil revolver do úst a premýšľal nad samovraždou.

Theoren Fleury