Psi alebo mačky patria medzi miláčikov, ktorí obývajú domovy mnohých ľudí. Jeden americký pár ale do svojej domácnosti „prizval“ zviera, ktoré si väčšina Slovákov predstaví skôr ako kus mäsa na tanieri. Prasa, ktoré dostalo meno Esther, prišlo do rodiny mladých gejov pred niekoľkými rokmi. Vtedy si všetci mysleli, že navždy zostane malým zakrpateným drobčekom. Esther ale všetky prekvapila a vyrástla až do dnešných 295 kilogramov.

Steve Jenkins, jeden z majiteľov Esther, opísal svoj príbeh pre server The Guardian. „Nemal som v úmysle vlastniť prasa. Potom som ale raz, v piatok večer pred piatimi rokmi, dostal správu od dievčaťa, čo chodila na rovnakú školu ako ja,“ rozpráva Jenkins. Žena si vraj kúpila malé prasiatko, ale teraz sa ho musela zbaviť. „Spomenula si, že ja som vždy miloval zvieratá, tak mi ho ponúkla. Hovorila, že teraz má šesť mesiacov a až vyrastie, tak nebude o moc väčšie ako veľká mačka.“
Muž začal o nápade chovať prasa vážne uvažovať, nemohol sa ale rozhodnúť bez svojho priateľa Dereka. Doma už navyše mali dva psy, dve mačky, korytnačky a rybičky. Po chvíľke ale Stevovi zavolala kamarátka znova. „Povedala mi, že o prasiatko má záujem aj niekto iný a ja som spanikáril. Okamžite som reagoval, že ho chceme, bez toho aby som sa spýtal Dereka.“

Steve začal uvažovať, ako priateľovi o novom domácom miláčikovi povie. „Derek bol kúzelník, tak som si myslel, že ho presvedčím tým, že mini prasa bude ideálny spoločník do jeho vystúpenia. Okrem toho, chovala ho predsa aj Paris Hiltonová alebo George Clooney,“ sumarizoval svoje argumenty mladý Američan. Napriek tomu sa mu nepodarilo priateľa nadchnúť a Derek bol veľmi naštvaný.
Potom ale k mladíkom Esther prišla a údajne vyzerala veľmi smutne. „Bolo to peklo. Mala ružový golier, opálená ušká a nalakované pazúriky. Urobili sme ju pelech v debne a za nejaký čas hrozne ožila. Začala robiť všetko ako naši psi,“ pokračuje vo svojom rozprávaní Steve.
„Asi po mesiaci sme ju vzali k veterinárovi. Keď videl jej orezaný chvostík, oznámil nám, že sa narodila na farme a bola určená na spotrebu. Ja i Derek sme boli šokovaní,“ opisuje Steve. „Veterinár navyše hovoril, že Esther možno bude chorý zakrslík. Na jej prvé narodeniny už ale vážila okolo 115 kilogramov a stále rástla. Začali sme jej preto prezývať Zázračné prasa.“


Podľa Stevea nie je Esther ako iní domáci miláčikovia. Je vraj veľmi inteligentná a rozumie ľudským emóciám. „Keď vedľa nej hovoríte, chápe vás. Navyše ošípané sa nepotia, takže ani nesmrdia,“ nemôže si zviera vynachváliť jej majiteľ.
A čo také prasa žerie? „zje veľa obilia, ovocia a zeleniny. Tiež miluje koláčiky cupcakeky,“ hovorí Steve. Ten spoločne s priateľom založil Esther fanúšikovskú stránku na sociálnej sieti Facebook a vytvoril ju vlastný kanál na Youtube. Príbeh prasaťa tak začali sledovať státisíce ľudí.