Skôr ženy len pozoroval, teraz ich chcel zabíjať

1035

Policajti v americkom Utahu zadržali Christophera Clearyho (27) po tom, čo sa na svojej facebookovej stránke vyhrážal, že zabije všetky ženy, na ktoré narazí. Netušil, že ho už nejaký čas monitoruje FBI.

Súd v americkom meste Salt Lake City umiestnil v utorok do väzby muža, ktorý sa na facebooku vyhrážal, že „pozabíja toľko dievčat, koľko uvidí“. K útoku sa chcel odhodlať minulú nedeľu, kedy v rade amerických miest pochodovali ženy na obhajobu svojich práv. Dôvodom jeho zášti bol fakt, že nikdy nemal ženu a bol panic.

 Nebezpečný Američan skončil  vo väzbe 

Dvadsaťsedemročný Christopher Cleary ľuďom na sociálnej sieti odkázal, že sa „stane budúcom masovým vrahom“. Vraždením si chcel vybaviť účty so ženami, ktoré ho sústavne odmietali, vyplýva podľa agentúry AP zo súdnych dokumentov. Vyšetrovateľom vraj povedal: „Nič nie je na svete nebezpečnejšia, než muž odhodlaný zomrieť.“

Clearyho polícia cez víkend včas dopadla s pomocou agentov FBI v meste Provo južne od Salt Lake City, kde si objednal hotelovú izbu. Podľa AP je v podmienke kvôli prenasledovaniu žien v susednom štáte Colorado.

Štyridsaťosemročný masový vrah žien, Robert Lee Yates