Zápas Víťaz Podoľsk verzus HC Slovan prebiehal ako cez kopirák z minulého čierneho piatku, keď Slovan viedol po prvých dvoch tretinách tak isto 2:0 a v tretej úplne prepadol. Dnes sa to v tretej tretine opakovalo. Ku kontaktnému gólu dnes súperovi nezištne pomohol v druhej minúte svojou chybou Mário Grman a v 50 minúte po ideálnej prihrávky Altonena vsietil vyrovnávajúci gól Sjomin. V predĺžení sa nechal zbytočnou chybou vylúčiť Eric Gélinas, čo potrestala opäť hviezda domácich Sjomin víťazným gólom. Slovan tak získal na rozdiel z minulého piatku aspoň bod.

Červený vsietil prvý gól

Prvú tretinu Slovan začal veľmi dobre v desiatej sekunde ohrozil brankára domácich Červený ale vzápätí prišlo vylúčenie Řepika za hákovanie. Slovan sa ubránil a v nasledujúcich minútach mal navrch. V deviatej minúte po Meszárošovej strele puk skončil v bránke domácich, gól rozhodcovia pre vysokú palicu neuznali. Behom 20 sekúnd ďalšiu bránku strieľa Rudolf Červený po prihrávke Andreja Meszároša. Po tomto góle sa hralo 8 minút bez prerušenie v rýchlom tempe domáci sa snažili hru vyrovnať. Gólové šance boli na obidvoch stranách

Podolsk verzus Slovan 0 – 2

Tak isto druhá tretina sa hrala v rýchlom tempe bez zbytočného prerušovania. V 26. minúte Slovan má druhého vylúčeného za chybu v striedaní, ktorú výborne ubránili. Po jej uplynutí z prihrávky Řepíka dáva Rudolf Červený svoj druhý gól a upravil stav na 2 0 tak ako bol aj v Bratislave minulý piatok. Domáci v tejto tretine mali veľmi blízko k streleniu minimálne jedného gólu.

Tretia tretina ako cez kopirák s minulým piatkom z ich vzájomného zápasu už v druhej minúte domáci strelili kontaktný gól po chybe Grmana a vniesli napätie do zápasu. 50 minúte domáci vyrovnávajú na 2 : 2 a Slovan začal robiť zrejme z nervozity jednu chybu za druhou. 51 minúte Slovan zachránil ofsajd a vzápätí aj vylúčenie Chada Raua našťastie pre hostí zápas skončila nerozhodne

V predĺžení sa nechal zbytočnou chybou vylúčiť Eric Gélinas, čo potrestala opäť hviezda domácich Sjomin víťazným gólom. Slovan tak získal na rozdiel z minulého piatku aspoň bod.

Slovan zakončí trojzápasovú sériu na ľade súperov v nedeľu 2. decembra o 15.00 v Helsinkách proti Jokeritu.

Viťaz Podoľsk – Slovan Bratislava 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)

Góly: 42. Makejev, 50. Sjomin (Aaltonen, Stasenko), 65. Sjomin (Aaltonen, Ortio) – 10. Červený (Meszároš), 29. Červený (Řepík, Gelinas).
Rozhodovali: Lavrentjev, Oskirko – Majtak, Sadovnikov, vylúčení: 0:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2835 divákov.

Viťaz Podoľsk: Ortio – Jepišin, Golovkov, Katičev, Mozík, Stasenko, Jevsejenkov, Romanov – Švec-Rogovoj, Kokarev, Hrivík – Stoljarov, Sjomin, Aaltonen – Nikulin, Makejev, Rendulič – Vyglazov, Potechin, Mojsejev

Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Bačik, Gelinas, Meszároš – Červený, Sukeľ, Řepík – Lunter, Taffe, Jeglič – Rau, Bailey, Liška – Sloboda, Chipchura, Hrnka