Slovan porazil brankár Galimov, s Mytišči prehral po nájazdoch 1:2

878

Ale v jedenástej min. z nevinnej akcie hostia vyrovnávajú parádnou strelou od mantinelu spoza kruhu. Bola to druhá strela na bránu. V 14 minúte hostia nevyužili krásny blafák. Nasledoval tlak Slovana a z neho dve presilovky, ktoré domáci nevyužili. Prvú tretinu domáci na strely vyhrali 13 : 4

Druhá tretina začala peknou akciou Bartovica a Arťuchina? V 23 min. hrajú hostia prvú presilovku 20 sek pred jej koncom Slovanu vylúčili aj druhého hráča, mužstvo dostalo trest za veľa hráčov na ľade. Slovan však oslabovku o dvoch hráčov prečkal. V 27 min po šarvátke Brejčáka s Arťuchinom, ruský obor sa však nechcel biť. Brejčák mal asi šťastie išli na trestnú lavicu obaja. 31 min trafil A. Šťastný žŕdku bránky Atlantu. tyčka a trest za faul na Štajnocha Slovan potom hral dlhú päťminútovú presilovku, počas nej mal celé dve minúty výhodu o dvoch korčuliarov, ale skóre sa nemenilo. Ešte pred druhou sirénou sa museli domáci brániť trom presilovkám súpera, ale Janus aj s pomocou obrancov neinkasoval. Strely na bránu 21 : 9

V úvode tretej časti preveril Janusovu pozornosť Michnov a na opačnej strane vyskúšal Galimova od modrej čiary obranca Škoula. Gól mal na hokejke v 51. min I. Radulov, no domáci brankár si poradil. V záverečnej desaťminútovke Slovan nevyužil štvorminútovú početnú výhodu, najviac zaujala strela Sersena do lapačky Galimova, či neúspešný brejk Šmeľova.
Pomer striel 39 : 19

Duel dospel do predĺženia, v ktorom síce mali viac šancí hostia, ale nepodarilo sa im prekonať Janusa. V nájazdoch roozhodol o triumfe hostí I. Radulov.

Slovan Bratislava – Atlant Mytišči 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 10. Bartovič (Hudáček, Mihálik) – 12. Batyršin (Gluchov, Koľcov), rozh. nájazd: Radulov. Rozhodcovia: Ravodin, Romasko – Zacharenkov, Sadovnikov, vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Sošnikov 5+DKZ za úder do hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).

Slovan Bratislava: Janus – Škoula, Sersen, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Brejčák – Miklík, Bližňák, Vondrka – Radivojevič, Ölvecký, Bartovič – Šatan, Šťastný, Hudáček – Daňo, Matoušek, Bakoš

Atlant Mytišči: Galimov – Novopašin, Batyršin, Rukavišnikov, Petrov, Aťušov, Dyblenko, Velikov – Gluchov, Kablukov, Koľcov – Haataja, Engqvist, Michnov – Arťuchin, Trubačov, Radulov – Sošnikov, Kadejkin, Šmeľov – Ševčenko