Porazili dve mimoriadne silné mužstvá. Proti Taktoru Čeľabinsk zopakovali výborný výkon z uplynulého duelu s Ufou (4:1) a favorizovaného súpera zdolali gólom Michala Hlinku 1:0. Bol to opäť divácky veľmi efektný zápas.
bez-nazvu-8

Na štadióne sa nemal šancu nik nudiť!

Prvá tretina, rýchli kombinačný hokej, Slovan mal od začiatku miernu prevahu. V 4 min hostia ohrozili vážne prvý krát  Barryho Brusta . V 5 min hostia hrajú oslabení. Slovan ich na dve minúty zavrel v ich obrannej tretine, žiaľ bez gólu. Už to vyzeralo podľa hesla nedáš dostaneš. Z vyhratého buly strela rovno do Barryho lapačky. V desiatej min vylúčili Starostu Slovan sa ubránil. Od 14 min Slovan zavrel hostí na cca 4 min. gól žiaľ z toho
nebol. Súpera podržal český brankár Pavel Francouz. Tretiny končí vylúčením Švárneho.
Strely na bránku 13:9
bez-nazvu-7
Druhá tretina začala presilovkou hostí . Po jej uplynutí Igor Musatov chcel napodobniť svoj gól z predošlého dňa, to mu síce nevyšlo ale o minútu na to  po peknej akcii Lukáša Vopelku zakončil Michal Hlinka na 1:0. Hostia mali obrovskú šancu, keď Tomáš Kundrátek nahradil Barryho na bránkovej čiare. Skoro sa ten Barryho výjazd z bránkoviska neoplatil. Strely na bránku 23:16
bez-nazvu-14
Tretia tretina držala divákov v napätí od začiatku do posledných sekúnd hry.  V 44 minúte mal Slovan vylúčeného Kundráteka, ale zahrali toto oslabenie excelentne. Dokonca Žiga Jeglič v oslabení mohol dať ranu istoty čomu zabránil Francouz skvelým zákrokom. Na druhej strane sa Barry tiež viackrát vyznamenal a podržal mužstvo. V tejto časti hry mali hostia streleckú prevahu. V 56 minúte mal blízko ku gólu Nedorost, prekonal síce svojho krajana ale puk skončil tesne vedľa jeho ľavej žrdi. Tréner hostí odvolal brankára 150 sekúnd pred koncom, ale na stave sa už nič nezmenilo. Belasí porazili druhého silného súpera za sebou a domácu sériu odštartovali najlepším možným spôsobom, dva dni a šesť bodov.
Strely na bránku 27:33
a-20161221_204621
V piatok Slovan hostí absolútneho favorita KHL, lídra Východnej konferencie Metallurg Magnitogorsk .

Slovan Bratislava – Traktor Čeľabinsk 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 24. Hlinka (Vopelka).
Rozhodovali: Gebei, Ravodin – Lazarev, Otmachov, vylúčení: 3:1, presilovky a oslabenia: 0:0, 6844 divákov
Slovan Bratislava: Brust – Kundrátek, Sersen, Plastino, Švarný, Ďaloga, Sersen, Bačík – Cheechoo, Taffe, Nedorost – Jeglič, Chipchura, Lušňák – Petráš, Zigo, Musatov – Hlinka, Šiška, Vopelka
Francouz – Borodkin, Belov, Denisov, Koľcov, Klimontov, Šinin, Šolokov, Petrov – Jakuceňa, Szcechura, Kručinin – Roy, Pestunov, Šarov – Novotný, Petrov, Černikov – Zinovjev, Penkovskij, Afonasjevskij