Tak toto tu ešte nebolo, Spartak Myjava plánuje opustiť našu futbalovú ligu!

2478

Čo na to ich fanúšikovia?

Jarná časť najvyššej futbalovej ligy na Slovensku, sa bude dohrávať bez jedného účastníka. Podľa informácií sa zo súťaže plánuje odhlásiť Spartak Myjava, ktorý je na šiestom mieste.
Aktuálne šieste mužstvo ligového pelotónu sa cez zimnú prestávku plánuje zo súťaže odhlásiť. Informuje ŠPORT.SK
Spartak Myjava postúpil do prvej ligy v roku 2012. Hneď v prvej sezóne sa im podarilo skončiť na výbornom štvrtom mieste, potom sa už usadila v pokojných vodách stredu tabuľky.
Najúspešnejší rok zažili v predošlej sezóne, keď po 33 kolách obsadil vynikajúcu bronzovú priečku, ktorá mu zaručila historický štart v pohárovej Európe. Tam hneď na úvod stroskotali Myjavčania na rakúskej Admire Wacker, hoci od postupu neboli vôbec ďaleko.
Na Myjave sa nezačne ani so zimnou prípravou a klub sa v budúcej sezóne plánuje prihlásiť do III. najvyššej futbalovej súťaže.
Napätie v klube sa začalo poriadne stupňovať po záverečnom jesennom 19. kole, v ktorom Myjava remizovala na domácej pôde so Slovanom Bratislava 1:1, avšak v tomto dueli prišlo k hromadnej potýčke, po ktorej „disciplinárka“ SFZ udelila hráčom oboch klubov niekoľko trestov. To pobúrilo prezidenta klubu Pavla Halabrína, ktorý v piatok 16. decembra v stanovisku vyhlásil, že „takéhoto športu sa klub zúčastňovať nechce.“

Stanovisko Spartaka Myjava k rozhodnutiu DK SFZ:

Zápas v uplynulú sobotu bol úrovňou a nasadením nadštandardný ligový zápas. Mal v sebe napätie, úsilie, bojovnosť i férovosť. Jediní, ktorí ho nezvládli, boli rozhodcovia. To bolo aj dôvodom incidentu, ktorý sme nevyprovokovali a usporiadateľsky zvládli. Keď sme dostali neoficiálne informácie o treste pre nás, považovali sme to za hlúposť či žart. Bohužiaľ, dnešná úradná správa Disciplinárnej komisie SFZ s potrestaním troch hráčov, vyšetrovaním trénera a trestom pre generálneho manažéra, je fakt. Smutný, trápny, nezmyselný… Taký, ako celé riadenie nášho športu. Tohto sa my zúčastňovať nechceme. Počas nadchádzajúceho víkendu vedenie klubu rozhodne.
Myjava, 16. 12. 2016
Pavel Halabrín
prezident klubu Spartak Myjava