Slovan prehral s Dynamom Moskva druhý zápas v 72 min. v predĺžení 3:2

323

V stredu prehrali zverenci Rostislava Čadu s favorizovaným domácim Dynamom hladko 1:5. Ruský tím, ktorý je obhajcom Gagarinovho pohára, teda vedie už 2:0 na zápasy. Séria na štyri víťazstvá sa presúva do Bratislavy. Najbližše sa bude hrať v nedeľu 24. februára a potom aj v pondelok 25. februára rovnako v Bratislave.
V druhom súboji série 1. kola play off KHL podali v moskovských Lužnikoch výborný výkon, no nakoniec prehrali s Dinamom 2:3 po predĺžení. Slovan inkasoval prvý gól už v 74. sekunde, keď sa presadil Jakub Petružálek. Tento moment však zverencov trénera Rostislava Čadu nezlomil, ba práve naopak, v druhej tretine predviedli veľmi dynamický výkon a podarilo sa im skóre otočiť. Najprv v 26. min Mário Bližňák vo vlastnom oslabení po vynikajúcej prihrávke Vondrku vyrovnal na 1:1 a v 31. min strelil v presilovke Roman Kukumberg vedúci gól Slovana. O dve minúty domáci Alexej Sopin vyrovnal na 2:2. Zakončoval do prázdnej bránky, potom čo v páde zrazil obranca Mihálik brankára Konráda, ten už nemohol zasiahnuť. Slovan mohli odchádzať do kabín na druhú prestávku spokojnejší, no Svatošovi odskočil puk a neskóroval ani Michel Miklík. Na druhej strane pokus Cvetkova zlikvidoval Konrád.
V tretej tretine sa oba tímy pozorne strážili a veľa vzruchu pred brankármi nepredviedli. Skóre sa teda nemenilo až do naplnenia 60. min. V riadnom hracom čase Moskovčania prestrieľali svojho slovenského súpera 29:15.
V predĺžení bol Slovan aktívny, ale šance Daňa, Bližňáka a Bartoviča sa gólom neskončili. Dynamo to využilo a na začiatku druhej desaťminútovky predĺženia strelil víťazný gól Sopin.

Po zápase povedali:
Rostislav Čada (tréner Slovana): „Odohrali sme podstatne lepší zápas ako včera. Boli sme domácim vyrovnaným súperom vo všetkých herných činnostiach. Jeden gól sme strelili v oslabení, jeden v presilovke. Rozhodla kuriózna situácia v predĺžení, kde náš brániaci hráč zlomil hokejku a obmedzila sa mu tak možnosť bránenia. To súper využil a strelil rozhodujúci gól.“
Milan Bartovič: „Prehra o gól nás veľmi mrzí. Myslím si, že v predĺžení sme na tom boli kondične lepšie ako súper. Škoda mojej nevyužitej šance zo 68. minúty. Každopádne, za predvedený výkon sa nemusíme hanbiť,“
Branislav Konrád: „To, že pôjdem do bránky, som sa dozvedel už v stredu po večeri. Som rád, že som dostal šancu,“ vyjadril sa Konrád.
„Začali sme trochu ustráchane, hneď v úvode sme dostali gól. Našťastie sme sa z toho rýchlo oklepali a v druhej tretine sme sa dokonca dostali do vedenia. V treťom dejstve sme hrali úplne vyrovnaný hokej. V predĺžení sme mali rovnako veľa šancí na rozhodnutie ako súper, bolo to o tom, kto bude mať viac šťastia,“
Konráda najviac škrela situácia zo 72. minúty. Konstantik Kasjančuk našiel pred kruhmi voľného spoluhráča Sopina a ten nekompromisne prepálil brankára, čím rozhodol o výhre Dinama. „Žiaľ, jeden zo spoluhráčov tam zlomil hokejku a prakticky sme hrali oslabení o jedného muža. Bolo to rýchle, vôbec som nevedel, kde je puk. Vycúvali sme za bránku, no súper vrátil puk pred ňu a bol z toho rozhodujúci gól. Škoda. Dinamo hralo výborne, no my sme dnes ukázali, že pri troche šťastia a nejakej pozitívnej konštelácii sa dá s nimi uhrať dobrý výsledok. Verím, že pri kvalitnej defenzíve môžeme s nimi odohrať doma dobré zápasy.“

Dynamo Moskva – Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0) – stav série 2:0
Góly: 2. Petružálek, 33. Sopin (Kasjančuk, Gorovikov), 72. Sopin (Kasjančuk) – 26. Bližňák (Vondrka), 31. Kukumberg (Štajnoch)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kulakov, Romasko – Aľošin, Ivanov, 5252 divákov
Dynamo Moskva: Jerjomenko – Novák, Graňák, Derljuk, Solovjov, Gorochov, Mironov, Barancev – Soin, Babenko, Koňkov – Cvetkov, Kokarev, Petružálek – Gorovikov, Sopin, Kasjančuk – Pestunov, Mosaljov, Kvapil, Lukin.
Slovan Bratislava: Konrád – Sigalet, Sersen, Mojžíš, Švarný, Mihálik, Štajnoch, Šťastný, Preisinger – Vondrka, Bližňák, Miklík – Bartovič, J. Mikúš, Kukumberg – Hudáček, Lipiansky, Svatoš – T. Mikúš, Ölvecký, Daňo.

Štvrtkové duely 1. kola play-off KHL – hrá sa na štyri víťazstvá:
Východná konferencia Ak Bars Kazaň – Neftechimik Nižnekamsk 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) – stav série: 1:0
Góly: 16. Pesonen (Obuchov), 19. L. Darziňš (J. Medvedev, Tereščenko), 39. L. Darziňš (I. Nikulin, Barulin), 54. Morozov (N. Kapanen, Žerdev), 57. Golubev (Bodrov) – 30. Milovzorov
Avangard Omsk – Sibir Novosibirsk 5:0 (0:0, 3:0, 2:0) – stav série: 1:0
Góly: 26. ZÁBORSKÝ (Ľamin, Volkov), 37. Volkov (Perežogin, Popov), 39. Valentenko (Belov, Popov), 45. Bumagin, 55. Popov (Perežogin)
Metallurg Magnitogorsk – Salavat Julajev Ufa 3:4 po predĺžení (2:2, 0:1, 1:0 – 0:1) – stav série: 0:1
Góly: 8. Zuccarello (Moziakin), 8. Kazionov (Chabarov), 49. Antipin (Moziakin, O’Reilly) – 12. Zinoviev (RUŽIČKA, Filatov), 16. Zinoviev (RUŽIČKA, Proškin), 29. Pihlström (Kirill Koľcov, Kajgorodov), 62. Svitov
Traktor Čeľabinsk – Barys Astana 3:4 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 – 0:1) – stav série: 0:1
Góly: 25. Panov (Čistov), 35. Panov (Vasiľčenko, Kontiola), 59. Jakuceňa (Ničuškin, Kontiola) – 19. Bochenski (Savčenko), 31. Bochenski (Savčenko, Rudenko), 44. Krasnoslobodcev, 75. Starčenko (Rudenko)
Západná konferencia: CSKA Moskva – HC Lev Praha 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 1:0) – stav série: 2:0
Góly: 15. A. Radulov (I. Radulov), 58. Rylov (I. Radulov, A. Radulov), 90. Grigorenko (Širokov, Kvaša) – 23. Danielsson (Oystrick, Mäenpää), 45. Birner (Repik, Vrána) Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celé stretnutie a kryl 39 streleckých pokusov hostí.
SKA Petrohrad – Atlant Mytišči 7:0 (1:0, 2:0, 4:0) – stav série: 2:0
Góly: 19. Kučerjavenko (Panarin, Afinogenov), 27. Dallman (Maartensson, Průcha), 27. Varnakov (Osipov, Tichonov ml.), 44. Burdasov (F. Fiodorov, Neprjajev), 45. Tichonov ml. (Dallman, Ramstedt), 56. Burdasov, 60. Tichonov ml. (Varnakov)
Lokomotiv Jaroslavľ – Severstaľ Čerepovec 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) – stav série: 1:1
Góly: 13. Apaľkov (Galimov, Plotnikov), 42. S. Kronwall (Guskov, Kaľužnyj) – 19. Riazancev (Videll, Anisin)