Za moskovské Dynamo rozhodli dvaja český a jeden slovenský hráč

962

Slovan po necelých troch minútach sa ujal vedenia. Miklík si v presilovke počkal na najvhodnejší okamih a z jeho prihrávky Bližňák otvoril skóre! Hralo sa obojstranne rýchlo. Hostia v druhej desaťminútovke prevzali iniciatívu. Brankár Konrád vyriešil niekoľko nebezpečných situácií. Raz si takmer zasunul za chrbát odrazený puk od zadného mantinelu. Od žŕdky sa odrazil do bránkoviska, odkiaľ ho odpálil obranca Sersen. Dynamo zvyšovalo obrátky a najmä v presilovke rozohralo parádny kolotoč. Konrád zlikvidoval nebezpečné strely Petružálka i Kasiančuka, Moskovčania prvú tretinu vyhrali na strely 14:6. ale na góly prehrávali 1 : 0

Druhá časť za začala ako prvá. Svatoš v sľubnej pozícii Jeriomenka neprekonal, Hudáček potiahol puk za bránku ideálne ho naservíroval Kytnárovi – 2:0. bol to krásny gól a pre divákov veselé minúty. Ešte nedozneli ovácie publika a gólu sa dočkali aj hostia. Sopin bekhendom prekonal Konráda. Neubehli ani dve minúty a bolo vyrovnané – Mojžíšovo vylúčenie potrestal Kvapil. Slovanisti na chvíľu vypadli z tempa, Konrád zlikvidoval dva brejky, jeden v súperovom oslabení. Aj domáci si v presilovke schuti zastrieľali, ale Jeriomenka neprekonali. Zmaril aj veľkú šancu Juraja Mikúša – a vzápätí udrelo na druhej strane. Na konci šikovnej akcie Dominik Graňák zblízka poslal Dynamo do vedenia. Vyrovnať mohol Daňo, ale nepretlačil puk za brankárov chrbát. A keď z nevinne vyzerajúcej akcie Petružálek zvýšil náskok skúsenejších hostí, začalo sa črtať ich tretie víťazstvo v sérii.

V tretej tretine si vedenie ustrážili, nepomohol ani záverečný powerplay. Od postupu do 2. kola Dinamo delí jedno víťazstvo. Štvrtý zápas série je dnes na bratislavskom ľade. (19.00).
Slovan Bratislava – Dynamo Moskva 2:4 (1:0, 1:4, 0:0) – stav série 0:3
Góly: 3. Bližňák, 24. Kytnár – 24. Sopin, 26. Kvapil, 36. Graňák, 39. Petružálek
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sergejev, Ravodin – Balodis, Deďuľa, 9500 divákov
Slovan Bratislava: Konrád – Sersen, Sigalet, Mojžíš, Švarný, V. Mihálik, Štajnoch – Miklík, Bližňák, Vondrka – Kukumberg, J. Mikúš, Bartovič – Svatoš, Kytnár, L. Hudáček – M. Daňo, Ölvecký, T. Mikúš
Dynamo Moskva: Jeriomenko – Novák, Graňák, Jalasvaara, Soloviov, Gorochov, Mironov – Soin, Babenko, Koňkov – Cvetkov, Kokarev, Petružálek – Gorovikov, Sopin, Kasjančuk – Pestunov, Mosaľov, Kvapil

Po zápase povedali
Rostislav Čada (tréner Slovana): „Začali sme veľmi dobre, presne ako sa od nás očakávalo. Boli sme aktívnejší vo všetkých herných činnostiach, dali sme gól v presilovej hre. Osudnou sa nám stala záverečná časť druhej tretiny, v ktorej sme dostali rýchle góly. Nedokázali sme túto časť hry trpezlivo dohrať bez ďalších inkasovaných gólov. V záverečnej tretine si skúsené mužstvo Dinama dobrou obrannou hrou výsledok postrážilo a udržalo.“
Olegs Znaroks (tréner Dynama): „Vedeli sme, že na nás čaká ťažký zápas pred fanúšikmi, ktorí podporovali domáci tím. Súboj sme zvládli. Na začiatku sa nám síce nedarilo, ale potom sme zlepšenou hrou zvrátili priebeh a dotiahli súboj do úspešného konca.“
Dominik Graňák: „Jakub Petružálek mi naň perfektne prihral. Videl som, že keď dostal puk, slovanisti ma nechali voľného, čo som využil. Mal som chvíľu času i dosť priestoru. Proti Slovanu sa snažíme hrať zodpovednejšie z obrany. Vieme, že je brejkový tím, a tak niekedy má v obrane dieru. Pokúsime sa vyhrať aj štvrtý zápas. Boli by sme radi, keby sme v Moskve už proti Slovanu nemuseli hrať.