Slovan vyhral nad Ufou

1078

Je to tretí vzájomný zápas hokejistov Slovana Bratislava so silnou Ufou a skončil tiež až po nájazdoch. V tom predposlednom Vondrka prekonal brankára dva krát
Zápas začal v rýchlom tempe. Na rozdiel od zápasu s Magnitogorskom prvý gól už v 4. min sa podaril Slovanu. Sigalet udržať puk na modrej čiare a jeho bomba skončila v sieti – 1:0. Pre Kanaďana to bol prvý gól v sezóne. Diváci sa z vedenia tešil necelé tri minúty, hostia využili presilovku pri vylúčení Daňa, zásluhou Dubrovského. V polovici prvej tretiny spálil tutovku spomedzi kruhov Musatov. Ufa bola smerom dopredu nebezpečnejšia a hrozila vďaka rýchlym kombináciám.

V ďalšom priebehu oba tímy pozorne bránili.

V druhej tretine hostia narúšal kombinácie Slovana už v zárodku. Hra bola vyrovnaná, väčšinou to bol boj o prevahu v strednom pásme.
V úvode tretej časti hry sa dostal do dobrej príležitosti Juraj Mikúš. Na opačnej strane vychytal Kopřiva dvakrát Mirnova. Tempo hry stúplo a na ľade bolo aj viac vzruchu pred oboma bránkami. V polovici tretej dvadsaťminútovky zatlačili domáci súpera pred jeho bránku, z tlaku však nič nevyťažili.

Brankári na obidvoch stranách boli pre mužstvá oporami.

V závere riadneho hracieho času putoval za zdvihnutie puku z ľadu pri mantineli na trestnú lavicu Štajnoch.

Predlženie začal Slovan v oslabení domáci však krušné chvíle prežili. Rozhodnúť mohol Vondrka, ktorý sa rútil na Volkova, ale tiesnený už nedokázal zasunúť puk do bránky Ufy. Bodku za zápasom dali až samostatné nájazdy, ktoré si hráči Slovana zopakovali s týmto mužstvom po tretí krát. A prvýkrát absolvovali v tejto sezóne. O bode navyše pre Slovan rozhodol jediný úspešný exekútor nájazdov Tomáš Netík.

Slovan Bratislava – Salavat Julajev Ufa 2:1 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 4. Sigalet, rozhodujúci sam. nájazd Netík – 7. Dubrovskij (Kulda, D. Makarov) Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Zacharov, Dejev – A. Medvedev, Pavlov (všetci Rus.), 10 055 divákov
Slovan: Kopřiva – Škoula, Kutlák, Sersen, Mojžíš, Štajnoch, Sigalet – Miklík, Ölvecký, Vondrka – Netík, J. Mikúš, Bartovič – M. Daňo, Matoušek, L. Hudáček – R. Mráz, T. Mikúš, A. Šťastný
Ufa: Volkov – Babčuk, I. Višnevskij, Kulda, Sopel, Zubarev, K. Koľcov, Alexej Vasilevskij – Chlystov, Mereskin, Slepišov – Hartikainen, D. Makarov, Dubrovskij – Mirnov, Kajgorodov, Pihlström – A. Stepanov, A. Gluchov, Musatov