Slovan vyhral tretí zápas za sebou v predĺžení. Porazil Red Star 4:3. Najväčšou hviezdou zápasu bol ale nehrajúci brankár súpera Barry Brust

1468

Tak ako je zvykom, obecenstvo privítalo potleskom aj dvoch bývalých hráčov Slovana Tomáša Kundrátka a Rok Tičara. Ale také búrlivé ovácie akými privítali bývalú hviezdu Slovana Barryho Brusta domácim publikom tu ešte nebolo. Nehral, sedel na striedačke, aj napriek tomu bol tou najväčšou hviezdou zápasu.

Hokejisti HC Slovan Bratislava vo výbornom dueli zdolali v nedeľu Červenú hviezdu Kunlun 4:3 po predĺžení a pripísali si už tretie víťazstvo za sebou (Novosibirsku 2:1 pp a Omsku 3:2 pp) v predĺžení. V tabuľke Západnej konferencie sa posunuli so ziskom štrnástich bodov na desiatu priečku, za ôsmym Viťazom Podoľsk zaostávajú iba o bod.

Slovanisti využili v zápase dve presilovky zásluhou Jeffa Taffa a Michala Řepíka, a súper využil jednu. Slovanisti dostali v zápase dva nešťastné vlastné góly.
Hostia dokázali poslať zápas do predĺženia šestnásť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času gólom Martina St. Pierra. O víťazstve Slovana rozhodol v 43. sekunde predĺženia Rudolf Červený.

V rámci trojzápasovej domácej série s tímami z Ďalekého východu sa stretnú v utorok s Admiralom Vladivostok (18.30), o dva dni neskôr v rovnakom čase privítajú Amur Chabarovsk.

HC Slovan Bratislava – Červená hviezda Kunlun 4:3 pp (0:0, 2:1, 1:2 – 1:0)

Góly: 24. Taffe (Řepík, Gelinas), 40. Řepík (Červený, Bailey), 53. Sukeľ (Sersen, Liška), 61. Červený – 32. Lajunen (Beck, Kane), 45. Beck (Yip), 60. St. Pierre
Rozhodovali: Belov, Sergejev – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 6809 divákov

HC Slovan Bratislava: Čiliak – Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, Jánošík, Bačik, Švarný – Řepík, Taffe, Virta – Liška, Sukeľ, Červený – Lamper, Bailey, Lunter – Baranov, Chipchura, Rau

Červená hviezda Kunlun: Lazušin – Lajunen, Gragnani, Kundrátek, Redlihs, Yuen, Bartley – Palola, Sundström, Lundh – Fontaine, Mertl, Tičar – Yip, St. Pierre, Beck – Squires, Latta, Kane

O zápase po zápase

Vladimír Országh

Vladimír Országh, tréner Slovana: „Pre nás to bol dôležitý zápas, pretože sme chceli potvrdiť body získané vonku. Chceli sme potešiť aj fanúšikov. Chalani hrali dobre a naša hra ešte pôjde určite hore. Za výkon sme si výhru zaslúžili, pre nás sú to veľmi dôležité body.“

Jussi Tapola, tréner Kunlunu: „Aby som bol úprimný, musíme pochváliť brankára. Slovan bol lepší a bod sme získali len vďaka šťastiu.“

Matúš Sukeľ

Matúš Sukeľ, útočník Slovana: „Škoda gólu v závere, ale som rád, že sme napokon získali dva body. Hostia boli nepríjemní, ale napokon sme zaslúžene vyhrali. Som rád, že ťaháme sériu troch víťazstiev, verím, že v nej budeme pokračovať.“

Strelec víťazného gólu Rudolf Červený

Rudolf Červený, strelec rozhodujúceho gólu: „Dostali sme dva vlastné góly, ale boli sme do konca zápasu aktívni. Aj preto sme si výhru zaslúžili. Verili sme si, napokon sme dokázali vyhrať. Pri mojom góle som dostal dobrú prihrávku, využil som fakt, že som bol rozbehnutý.“