Slovan vyhral v Mytišči 2:1

249

na postupovú priečku im chýbajú 3 body.

Tréner Petri Matikainen poslal do bránky Johana Backlunda, v prvom útoku nastúpil Ladislav Nagy so slovinským duom Žiga Jeglič, Rok Tičar.

Slovan sa ujal vedenia už v druhej minúte zásluhou českého legionára Václava Nedorosta. Stav 1:0 pre hostí vydržal až do tretej tretiny, v ktorej poistil náskok Štefan Ružička, ktorý dal svoj premiérový gól v drese Slovana.

Výborný výkon podal v bránke hostí Švéd Johan Backlund, ktorý zlikvidoval 28 striel súpera. Nestačil iba na dorážku Maxima Potapova z 53. minúty. Slovan vystrelil len 12 striel

Na viac gólov sa však domáci nezmohli a tak zverenci trénera Petra Matikainena mohol sláviť plný bodový zisk.

Slovanisti zakončia trojzápasový trip na klziskách súperov vo štvrtok 20. novembra o 18.30 h na ľade lotyšského Dinama Riga, potom ich čaká séria štyroch domácich stretnutí.

Atlant Mytišči – Slovan Bratislava 1:2
Góly: 53. Potapov (Dyblenko) – 2. Nedorost (Baranka, Sersen), 45. Ružička (Sersen, Vondrka)

Atlant: Engren – Korobov, Gilroy, Novopašin, Němec, Ťuľapkin, Dyblenko – A. Černov, Engqvist, Potapov – Gluchov, Taratuchin, P. Vrána – V. Kozlov, O. Jašin, Konstantin Koľcov – Sošnikov, Pešechonov, Levickij

Slovan: Backlund – Sersen, V. Mihálik, J. Brejčák, Baranka, Štajnoch, Sigalet, Luža – Bartovič, Surový, Vondrka – Netík, V. Nedorost, Š. Ružička – Jeglič, Tičar, L. Nagy – T. Rachůnek, Bližňák, Lunter

Povedal po zápase

Petri Matikainen, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): „Dôležité tri body, dôležité víťazstvo. Zápas to nebol z našej strany príliš pohľadný, na niektorých hráčov bolo vidieť, že majú ťažšie nohy, domáci pôsobili čerstvejšie. Dnes sme dokázali premeniť šance na dva góly, ktoré sa ukázali rozhodujúce. Vyzdvihnúť musím našu hru v oslabeniach, teší nás aj gól v presilovke. Výborne zachytal gólman Johan Backlund, ktorý nás viackrát podržal. Sme veľmi radi, že z Moskvy vezieme tri body.“