Veronika s Petrou nenašli premožiteľa ani v jednej jazde. Matej Falat zvíťazil v dvoch jazdách, Andreas Žampa síce ani v jednej nezvíťazil, ale nič nepokazil
Slovenskí reprezentanti skvelom výkone vybojovali striebornú medailu v tímovej súťaži na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom St. Moritzi.
Slovenskí reprezentanti v zložení Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová, Andreas Žampa a Matej Falat zo štyroch súperov našli premožiteľov až vo finále, keď ich Francúzi zdolali pri vyrovnanom skóre 2:2 iba o 8 stotín sekundy v redukovanom súčte najlepších jázd rýchlejších mužov a žien.
O bronz si to rozdali Švédi a Švajčiari a severania na smútok domácich fanúšikov zvíťazili 3:1.

Striebro zo St. Moritzu je prvou zjazdárskou medailou pre Slovensko na MS nielen v modernej histórii samostatnosti, ale aj v súčte všetkých šampionátov, keď boli slovenskí lyžiari ešte súčasťou Československa.
Predtým v semifinále Slováci zdolali domácich Švajčiarov pri výsledku 2:2 lepším súčtom časov. Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová svoje jazdy vyhrali, mužskí zástupcovia Andreas Žampa a Matej Falat síce neuspeli, ale zabojovali natoľko, že v súčte výkonov všetkých aktérov to stačilo na finále.

Z náhradníka sa však stal nečakaný hrdina

Slováci v atraktívnom vyraďovacom systéme paralelných slalomových jázd najprv v osemfinále zdolali Nemcov 3:1, keď svoje jazdy vyhrali Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová a prekvapujúco aj Matej Falat, ktorý zdolal favorizovaného Felixa Neureuthera. Iba Andreas Žampa nestačil na Stefana Luitza, víťaza nedávnych pretekov Svetového pohára v paralelnom slalome v Štokholme. Vo štvrťfinále si Slováci rovnako jednoznačne poradili s Talianmi 3:1, keď opäť neuspel iba Andreas Žampa.

Skvelým spôsobom sa okrem osvedčeného ženského dua Velez-Zuzulová – Vlhová ukazuje Matej Falat, bronzový medailista z alpskej kombinácie z nedávnej Svetovej zimnej univerziády v Almaty. V slovenskom tíme napokon podľa predpokladov chýbal Adam Žampa, ktorého nepustila na trať boľavá päta, následok pádu zo superobrovského slalomu spred necelého týždňa.

Pretekári  absolvovali v každom z vyraďovacích kôl rytmicky postavenú trať s 24 bránkami a jedným umelým skokom, ktorý nasledoval po ôsmich bránkach. Na krátkej trati je veľmi dôležitý štart a potom nájdenie správneho rytmu po zvládnutí skoku. Špecifická disciplína je akýmsi spojením slalomovej a obrákovej jazdy, v ktorej pretekári využívajú atribúty oboch týchto technických disciplín.

V paralelných slalomových jazdách súťažia štyria zástupcovia z každej krajiny, po dvoch ženách a mužoch. Vo vyraďovacom systéme od osemfinále po finále víťazí vždy tím s vyšším počtom rýchlejších jázd. V prípade konečného výsledku 2:2 rozhodne o víťazovi súčet najlepších jázd rýchlejších mužov a žien.
Tímová súťaž je v programe majstrovstiev sveta od roku 2005, tituly z ostatných dvoch šampionátov v Schladmingu 2013 a Beaver Creeku 2015 obhajujú Rakúšania. Zástupcovia alpskej veľmoci číslo 1 brali zlato aj pri premiére v roku 2005 v Bormiu.

Povedali po finále:

Povedal pre ORF Matej Falat:S týmto sme nepočítali, hoci sme si verili, že by sme mohli urobiť dobrý výsledok. Ale toto je ozaj skvelé, to sme nečakali. Naše dievčatá boli úžasné,“
Tréner Timotej Zuzula zdôraznil: „Je to veľký úspech nášho športu. Na Slovensku lyžuje veľa ľudí, ale my sme vlastne privátny tím, ktorý nemá také podmienky ako veľké zjazdárske tímy. O to väčšiu radosť pociťujeme z takéhoto úspechu.“
Vyznal sa Alexis Pinturault reprezentant Francúzka: „Je to pekná súťaž, lebo je to o tíme. Všetci sme podali výborné výkony, navzájom sme si pomohli k veľkému úspechu,“
Tessa Worleyová konštatovala reprezentantka Francúzka: „Je to krásne, získali sme medailu. Vo finále to bolo ozaj veľmi tesné. Sme o to šťastnejší, že sme získali zlato.“