Jeremy Meeks (33) sa preslávil pred tromi rokmi svojou policajnou fotkou po zatknutí. Snímka sa stal hitom na internete. Američan po prepustení z väzenia naštartoval kariéru modela a teraz prvýkrát predvádzal na týždni módy v New Yorku.
    Meeks, ktorého prezývali najkrajší zločinec, bol jedným z modelov prehliadky značky Philipp Plein. Jeho debut na prehliadkovom móle v hľadisku sledovali napríklad Paris Hilton, Kylie Jennerová a Madonna.

Modrooký, 185 centimetrov vysoký potetovaný mladík s výraznými perami je ženatý a má tri deti. Odsúdený bol za nelegálne držanie strelnej zbrane a munície a zločiny spojené s činnosťou gangu.
    Krátko po zverejnení jeho zatýkajúcej fotografie polícia z kalifornského Stocktonu na Facebooku sa pri snímke objavilo viac ako 40 tisíc lajkov a tisíce komentárov a zdieľaní.

Užívatelia Facebooku najčastejšie písali, že by sa radi dostali do väzenia a hlavne do rovnakej cely, ktorú bude dotyčný potetovaný krásavec zdieľať. V komentároch sa potom ľudia pýtali, čím je chlapík vinný, či je to atraktivita prvého stupňa.

Z väzenia bol prepustený vlani v marci a kývol na ponuku agentúry White Cross Management, ktorá ho zastupuje.