Sodderové deti zomreli pri požiari, ich smrť ale zahaľuje tajomstvo

1137

Či Sodderové deti zomreli pri požiari svojho domu, nie je isté. Možno odišli živé a navždy zmizli. Alebo žijú doteraz niekde v ústraní? Prípad stále vyvoláva mnoho otázok.

Fayettville v Západnej Virgínii zažil na Štedrý deň roku 1945 hroznú tragédiu. V dome rodiny Sodderových horelo. Požiar spálil prakticky celú budovu. Vnútri v tej dobe bolo päť z desiatich detí rodiny. Alebo nebolo? Než začal ďalší deň, okolo prípadu vyrástol celý les otázok.

Tá hlavná bola, či skutočne Maurice (14), Martha (12), Louis (9), Jennie (8) a Betty (5) zahynuli pri požiari domu. Zdá sa, že takú vec by malo byť ľahké zistiť, ale nie tak v tomto prípade. Sami rodičia George a Jennie verili, že ich deti sú nažive a nechali okolo mesta rozmiestniť niekoľko bilbordov s výzvou, aby ktokoľvek, kto o nich má nejaké informácie, okamžite kontaktoval políciu alebo rodinu.

Prípad sa podľa Jennie odohral takto:

Päť detí išlo na Štedrý večer spať. V priebehu noci zazvonil telefón. V telefóne počula mužské hlasy, cinkajúce poháre zrejme z prebiehajúcej oslavy. Pokúsila sa znova zaspať, ale znovu ju vzbudili zvuky, tentoraz zo strechy, kde akoby sa niečo kotúľalo. Keď zaspala, bolo to opäť len na hodinu. Prebudila sa, keď bol dom plný dymu. Z horiaceho domu sa podarilo uniknúť štyrom deťom. Ďalších päť v ňom zostalo. Najmenšie batoľa Sylva, teenageri George a Marion a najstarší dvadsaťtriročný John sa dostali von. Najstarší syn nebol vôbec doma, pretože slúžil v armáde.

Trvalo celé hodiny, než k domu prišli hasiči. Medzitým sa rodičia bezvýsledne snažili sami dostať dovnútra, ale bez úspechu. Polícia neskôr určila ako príčinu požiaru skrat na vedení. George tejto verzii príliš neveril, s drôtmi v dome vraj nikdy neboli najmenšie problémy.

Obaja rodičia pochopiteľne chceli vidieť pozostatky svojich detí. Ale nenašlo sa nič. Podľa polície a hasičov boli doslova spálení na popol. Tomu sa opäť Sodderovi zdráhali uveriť. Navyše sa ukázalo, že požiar domu nemusela byť náhoda. Pred mesiacom sa pri dome objavil akýsi tulák, ktorý sa dostal do sporu s Georgom. Hádku ukončil vyhrážkou, kedy hovoril niečo o totálnej skaze. A nedlho po ňom navštívil rodinu podomový predajca životných poistiek. Keď neuspel a Sodderivo si od neho nič nekúpili, oznámil im, že ich dom by mohol zhorieť na popol i so všetkými tými deťmi vnútri.

Niektorí miestni ľudia tvrdili, že videli Sodderovic deti v pomaly prechádzajúcom aute, z ktorého vraj pozorovali horiaci dom. Boli snáď unesené? Vodička kamiónu zase oznámila, že vzala päticu detí, ktoré stopoval pri ceste, k sebe na čaj a raňajky. Podobných hlásení bolo viac, ale nikdy sa deti nepodarilo nájsť. Sodderovi strávili zvyšok života ich hľadaním. V roku 1968 Jennie dostala list s fotografiou muža. Dotyčný tvrdil, že je Louis a toto je jeho súčasná podoba. Ale ani z tejto stopy nič nebolo, muža sa nepodarilo nájsť.

Pri požiari školskej ubytovne v Thajsku zahynulo v spánku 17 dievčat

O rok neskôr po doručení listu, George zomrel. Jennie nechala obohnať svoj dom ostnatým drôtom a až do smrti chodila odetá len v čiernom. Svojich päť detí napriek všetkej snahe už nikdy nevidela.

Danteho peklo! Deväťročné dvojčatá sa so starými rodičmi neunikli zničujúcemu požiaru ani na útese nad morom