Alexicu Stevenson-Gatesovu (†34) obliehala polícia v jej dome celých osem hodín. Dvaja ochrancovia zákona pri tom utrpeli strelná poranenia. Polícia na miesto prišla, keď im volal vystrašený manžel Gatesovej s tým, že ho ohrozuje strelnou zbraňou. Žena sa nakoniec s dcérou zabarikádovala v komore. Tam ju potom polícia našla zastrelenú aj s dcérou Miloni (†9).

V pondelok pol hodiny po polnoci miestneho času sa v jednom z domov v americkom Dallase strhla divoká hádka. Skončila vytiahnutím zbraní, streľbou a útekom manžela z domu. Ten vzápätí zavolal na svoju ženu políciu. Ohlásil domáce násilie.

V dome sa tou dobou nachádzali aj dve ich deti, Miloni (†9), ktorá neskôr zahynula, a 12-ročný syn, napísal server Daily Mail.

S políciou k domu dorazila špeciálna jednotka aj vyjednávači. Akcia sa po nejakej dobe dočkala čiastkového úspechu, keď vyjednávači prinútili matku k tomu, aby prepustila aspoň jedno z detí. Bol ním jej syn. Dievčatko bohužiaľ zostávala naďalej s násilníčkou v dome.

Okolo 6.30 sa špeciálna jednotka rozhodla k činu. Vnikli do domu, kde ich však zastavila spŕška striel od Gatesovej. Dvoch členov jednotky pri tom poranila. Oni však paľbu neopätoval, s vedomím toho, že by mohli zasiahnuť nevinné dievčatko.

K ďalšiemu prieniku do budovy došlo opäť až okolo 9. hodiny dopoludnia. Lenže tou dobou už bolo bohužiaľ po všetkom. Matka sa totiž po prvom strete s políciou zabarikádovala aj s dcérou v komore. Po ohliadke oboch tiel bolo zrejmé, že tam malú Miloni Gatesová zavraždila a potom obrátila zbraň aj proti sebe.

„Ja tomu jednoducho nemôžem uveriť. Vôbec nechcem ani pomyslieť na to, čo musela moja milovaná Miloni prežívať v posledných chvíľach, keď ešte žila,“ povedal denníku Dallas Morning News otec dievčatka Noland Metoyer, iný muž než manžel Gatesovej. „Odpočívaj v pokoji, moja krásna dcéruška Miloni Metoyerová … Ďakujem ti za najlepšie roky môjho života,“ napísal pre svoju dcéru posledný odkaz na sociálne siete.

Heather Locklearová napadla partnera a policajtov, prepustili ju na kauciu

Metoyer žije v Louisiane, s Gatesovou sa rozviedol skoro po narodení Miloni. Podľa vlastného tvrdenia sa ale s dcérou pravidelne stýkal. Metoyer tiež uviedol, že jeho bývalá manželka mala dlhodobo problémy s agresivitou aj so zákonom, a to počas trvania ich zväzku, ale aj potom. Dvakrát od roku 2005 bola obvinená z násilného správania, pričom minimálne raz sa jej agresivita obrátila proti členovi jej rodiny.

Dom zvonku vyzeral desivo a vnútri skrýval nevysloviteľné hrôzy! Našli v ňom dievčatko (5) k posteli pripútanú reťazou

Miestny sociálny úrad síce oznámil, že proti Gatesovej nebolo nikdy vznesené žiadne obvinenie kvôli týraniu niektorého z oboch jej detí. KN95 300×300 am Čo sa skutočne dialo za zatvorenými dverami v Gatesovej doma, nikto vedieť nemôže. Isté je len to, že zomreli dvaja ľudia.