Spaceyho zo sexuálneho obťažovania obvinil aj syn jeho kolegu Dreyfussa

792

Harry Dreyfuss (27) je ďalším mužom, ktorí viní herca Kevina Spaceyho (58) zo sexuálneho obťažovania. Syn herca Richard Dreyfuss (70) tvrdí, že Spacey ho v roku 2008 obchytkával.

Harrymu Dreyfussovi v čase incidentu bolo 18 rokov. Stalo sa to podľa neho u Spaceyho v byte, kde bol tiež Harryho otec. Richard Dreyfuss s Kevinom Spaceym si prechádzali spoločne scenár a skúšali repliky k novej hre.

Harry tvrdí, že Spacey sedel na gauči vedľa neho a položil mu ruku na stehno a pomaly ju posúval vyššie, až skončil na jeho rozkroku.

„Bol som plachý chlapec, ktorý samozrejme veľmi obdivoval Kevina Spaceyho, a nikdy som mu nedal signál, že by som s ním chcel niečo sexuálne mať,“ napísal Harry Dreyfuss.

Jeho otec si vraj nemohol ničoho všimnúť, pretože bol zabraný do scenára. Harry sa mu zveril až po niekoľkých rokoch. Richard Dreyfuss bol po synovom priznaní na svojho kolegu naštvaný, ale Harry ho presvedčil, aby nič nerobil.

„Zúril a ja som mu celý zvyšok večera hovoril, že o nič moc nešlo a že by ma ponížilo, keby niečo kvôli tomu urobil,“ hovorí Harry.

Bál sa tiež, že by Spacey, ktorý bol vtedy Drefussovým šéfom, mohol otcovi škodiť. Navyše sám chcel preraziť ako herec a trochu sa hanbil. S celou vecou sa vysporiadal tak, že sa ju snažil zľahčovať a robil si z toho srandu. Ale teraz si vraj uvedomil, že išlo o obťažovanie a verí, že sexuálny predátori ponesú za svoje správanie následky. Richard Dreyfuss na Twitteri svojho syna pochválil za odvahu o všetkom prehovoriť.

Kvôli množiacim sa obvineniam na adresu Kevina Spaceyho americká filmová spoločnosť Netflix, vyrábajúca okrem iného populárny seriál Dom z kariet, ukončila s hercom všetku spoluprácu.

Spacey kvôli afére navyše príde aj o špeciálnu cenu Emmy za celoživotný prínos televíznej tvorbe, ktorú mu mala udeliť Medzinárodná akadémia televízneho umenia a vied IATAS. „Medzinárodná akadémia vo svetle posledných udalostí neocení Kevina Spaceyho Medzinárodnou cenou zakladateľov Emmy pre rok 2017,“ uviedol hovorca akadémie.