Na severe Paríža sa v posledných dňoch rýchlo vytvoril improvizovaný tábor asi s 2000 imigrantov. Úrady v pondelok pomocou bagra nechali odpratať časť matracov a diek a polícia v pondelok začala kontrolovať identitu ľudí. Vláda sľúbila obyvateľom, že miesto pri stanici metra Stalingrad bude evakuovaná do konca týždňa.

Migranti v posledných dňoch pozdĺž bulvárov na severe metropoly postavili stovky stanov. Podobné situácie zažilo Paríž od vlaňajšieho vypuknutia migračnej krízi v Európe už niekoľkokrát. Počet migrantov ale po likvidácii tábora pri Calais výrazne vzrástol, povedala v piatok zástupkyňa parížskeho starostu pre bezpečnostné otázky Colombe Brosselová.

„Zaznamenali sme veľký nárast (počtu migrantov) od začiatku týždňa. Za posledné dva dni naše tímy napočítali 40 až 50 nových stanov,“ uviedla Brosselová. Počas víkendu tu v provizórnych prístreškoch prebývalo okolo 2000 až 2500 ľudí, zatiaľ čo predtým ich bolo približne 1500. Migranti väčšinou uvádzajú, že pochádzajú zo Sudánu.

Brosselová zdôraznila, že je úlohou centrálnej vlády postarať sa o migrantov z vypratanéj Džungle, nie mestskej správy. Paríž má v pláne otvoriť dve centrá pre migrantov, ich celková kapacita ale nebude robiť ani tisíc miest.