Dom vrahyne je teraz  na predaj 

Dom vrahyne v meste Fall River v americkom štáte Massachusetts je na predaj! Vo viktoriánskom dome z roku 1887 strávila svoje posledné dni Lizzie Bordenová, ktorá bola hlavnou podozrivou z brutálnej vraždy svojho otca Andrewa a nevlastnej matky Abby.

Rozľahlý dom, ktorý si kúpila za dedičstvo, ktoré jej po otcovi zostalo, je teraz na predaj za 890 tisíc amerických dolárov. V dome v americkom meste Fall River, v ktorom bývala Lizzie Bordenová so svojou sestrou Emmou, otcom Andrewom a nevlastnou matkou Abby, došlo v roku 1892 ku krvavej vražde.

 Krimi  panoptikum 

Obeťou bol práve Andrew a jeho žena Abby. Sestry nevlastnú matku údajne nemali radi, pretože sa vraj báli, že po smrti otca by jej mohli pripadnúť jeho peniaze. K tomu však nakoniec nedošlo a všetko bohatstvo pripadlo im.

 Andrew a Abby
 boli brutálne zavraždení. 

Podľa dobovej tlače ich mŕtvoly našla štvrtého augusta Lizzie. Telo Andrewa ležalo v obývacej izbe na gauči a jeho tvár bola takmer preťatá sekerou na dve časti. Na druhom poschodí našla telo Abby, ktoré ležalo v kaluži krvi.

Brutálny vrah sa nikdy nenašiel, hoci z činu bola obviňovaná práve Lizzie, keďže bola pristihnutá pri tom, ako sa snažila spáliť svoje šaty postriekané krvou. Lizzie trvala na tom, že je to farba, avšak vyšetrovatelia uviedli, že išlo o krv.

Navyše deň pred vraždou kúpila sekeru. Avšak z vraždy nikdy usvedčená nebola. Za imanie po otcovi si sestry kúpili honosný dom, ktorý bol postavený v roku 1887 a získal meno Maplecroft. Sestry spoločne žili v dome, kým sa z neznámych príčin nepohádali a Emma neodišla. Lizzie v dome dožila a zomrela tam v roku 1927.

Dom, v ktorom Lizzie bývala, je postavený vo viktoriánskom štýle a jednej chvíli slúžil ako hotel. Avšak teraz sa ho majitelia rozhodli predať. V ponuke realitnej kancelárie je za 890 tisíc amerických dolárov. Budúci majitelia si môžu užívať výhľadu z rozľahlej terasy a k dispozícii budú mať sedem spální. V dome sa navyše nachádzajú 3 kúpeľne a šesť krbov!

Vražedné sestry Papinove sa pre ľavičiarov stali obeťou triedneho boja

Objekt je zariadený v pôvodnom štýle, avšak budúcim majiteľom sú k dispozícii všetky výdobytky doby. Historické zariadenie je skombinované s moderným. Dom má kazetové stropy a obloženie je z vlašského orecha. Naviac sa nemusia báť, že je po večeroch budú chodiť strašiť prízraky Lizzieniných rodičov, pretože k vražde došlo v inom dome.