Svorka piatich psov roztrhala študentku. Podľa majiteľa „Robili len svoju prácu,“

338

Svorka piatich psov roztrhala mladú ženu z Tennessee v Spojených štátoch. Adrieanna O’Sheaová († 19) z posledných síl ešte preliezla plot, aby pred svorkou utiekla, ale na záchranu bolo už neskoro. Majiteľ zvierat po tragickej smrti dievčaťa povedal, že psy si len robili svoju prácu.

Tragédia sa stala koncom augusta v meste Maryville v americkom štáte Tennessee. Adrieanna O’Sheaová bola na ceste do jedného z domov, kde si predošlého večera zabudla kabelku.

Zrazu ulicou zaznel krik. Svedkyňa incidentu pre Daily Mail uviedla, že Adrieanna zavolala na jedného psa menom, ale potom začala kričať o pomoc. Pribehla k oknu a videla, ako sa na dievča vrhlo päť psov. Išlo o silná zvieratá. Malo sa jednať o mastifa, kríženca rottweilera a labradora, o pitbula a dva krížence mastifa a labradora. Hrýzli ju po celom tele a vliekli ju smerom do zalesnenej oblasti.

Adrieanne sa podarilo preskočiť malý plot v snahe svorke utiecť. Po príchode polície bolo dievča v bezvedomí. Psy úplne roztrhali šatstvo, ktoré mala na sebe.

Psy majú v Teheráne zákaz. Okoloidúcich vraj desia

Jeden z nich zaútočil aj na policajta. Ten ho v sebaobrane zastrelil. Až potom mohla byť dievča bola prevezená do nemocnice. Tam na druhý deň zomrela. Jej rodina je úplne zdrvená. „Nikdy nezabudnem na tvoju krásnu tvár, neuveriteľný zmysel pre humor a veľkú energiu,“ napísala jej teta na sociálnu sieť Facebook.

Malajzia: Psy dohrýzli na smrť fotiaceho írskeho turistu

Majiteľ zvierat mal podľa Daily Mail jednému policajtovi následne povedať, že psy len robili svoju prácu. Policajti zvažujú, či vznikol podklad pre obvinenia. Podľa niektorých správ skončili štyri zostávajúce v útulku a následne zabité.