Psy majú v Teheráne zákaz. Okoloidúcich vraj desia

692

Na zlé časy sa blýska majiteľom štvornohých maznáčikov v Teheráne. Podľa nového zákona ich nemôžu venčiť na verejnosti ani ich prevážať v autách.

Psy to v Iráne nikdy nemali ľahké. Podľa tamojších moslimov sa jedná o nečisté zvieratá a symbol prozápadnej politiky. Teraz išli autority ale ešte ďalej. Vydali nariadenie, podľa ktorého sa občania Teheráu nemôžu prechádzať so psom na verejnosti. Zvieratá majú dokonca zákaz vstupu do auta.

„Niektorí ľudia, ktorí chodia so svojimi psami na verejnosť, spôsobujú medzi ostatnými paniku a úzkosť. Polícia ich preto bude od teraz postihovať. Rovnako je zakázané psa prevážať v aute. Ak polícia niekoho takého zahliadne, podnikne určité kroky,“ vysvetľuje veliteľ teheránskej polícia Hossein Rahimi.

So zákazom súhlasí množstvo politikov. Člen konzervatívnej strany Hamidreza Taraghi sa napríklad nechal počuť: „Keď je pes niekde v blízkosti, nie je možné sa modliť. Naša krajina má tiež mnoho ekonomických problémov, ale majitelia psov ročne minú miliardy za psie jedlo. Tieto peniaze potrebujeme na oveľa dôležitejšie veci.“

Ľudia, ktorí povedali, že nechcú tu prekliatu mačku ani za svet!

V rozhovore pre spravodajskú agentúru Fars News Agendy týmto slovám prisvedčuje aj náhodný okoloidúci a dodáva: „Majitelia psov ignorujú nariadenia islamu. Pod vplyvom západných satelitných kanálov berú svojích miláčikov do parku a ostatným návštevníkom spôsobujú krušné chvíle. Vyzývame autority, aby tomu natrvalo urobili koniec.“

Inak už na celú situáciu pozerá samotní majitelia a veterinári. „Ako sa asi veterinári dostanú k psom, keď ich majitelia nemôžu vziať na verejnosť alebo ich prevážať v aute? V parlamente sa schvaľujú zákony, ktoré odporujú logike. Pre veľa obyvateľov Teheránu je maznáčik pritom významnou súčasťou života. Ak zviera teraz nebudeme môcť liečiť , choroba sa rozšíri ďalej,“ hnevá sa člen iránskeho veterinárneho spolku Payam Mohebi.

Hviezdička z Instagramu brutálne zmlátila svojho psíka – skončila vo väzení!

Ešte pred ustanovením zákonu dostávali majitelia psov početné varovania. V niektorých prípadoch im boli ich miláčikovia dokonca zabavené a poslaní do „psieho väzenia“.

Letuška trvala na tom, aby si cestujúca dala buldočka nad seba. Pes v prehriatom úložnom priestore neprežil