V obľúbenom letovisku útočil žralok. Turistka prišla o ruku! Plavkyňa z Alexandrie si išla v stredu v letovisku Daháb v Egypte zaplávať na pláž Laguna Beach. Vo vlnách blízko brehu ju ale napadol žralok. Žena skončila v bezvedomí a lekári jej museli amputovať ľavú ruku.

„Ministerstvo životného prostredia vyhlasuje núdzový stav na plážach na juhu Sinaj potom, čo bola egyptská občianka napadnutá žralokom,“ oznámili v stredu verejnosti egyptské úrady.

Na obľúbenej pláži zabíjal žralok, len pár metrov od pobrežia

Stalo sa tak potom, čo si žena pôvodom z Alexandrie išla s priateľom zaplávať do mora pri obľúbenej pláži. Jedná sa o pláž nadväzujúcu na štvorhviezdičkový hotel a miesto na plávanie je vymedzené bójami. Vo vode Egypťanku napadol žralok. Traja ľudia stihli rýchlo odplávať, žena z Alexandrie ale také šťastie nemala.

Dievča pri šnorchlovaní „v dovolenkovom raji“ roztrhali tri žraloky, pred zrakmi jej rodičov!

Útoku si všimli aj prizerajúci ľudia z pláže a okamžite privolali záchranárov. Tí ženu ošetrili a previezli do nemocnice. Egypťanka bola podľa denníka Daily Mail v bezvedomí a lekári jej museli amputovať ľavú ruku. V súčasnej dobe by žena mala byť v stabilizovanom stave.

Podľa denníka plavci najprv žraloka považovali za veľkého tuniaka. Laguna Beach bola ihneď po útoku uzavretá. Tamojší rybári sa vydali na more s harpúnami, ale ani po niekoľkých hodinách parybu nedokázali lokalizovať.