Pedofilný futbalista na slobode! Z väzenia mal luxusný odvoz

594

Už je vonku! Bývalý anglický reprezentant Adam Johnson (31) bol pred necelými dvoma týždňami podmienečne prepustený z väzenia, kde si odpykal polovicu trestu za sexuálny styk s pätnásťročnou dievčinou. Návrat na slobodu si náramne užíva. Fotografi ho nachytali, ako odetý v drahom outfite venčia so svojou sestrou dvoch psíkov.

Sláva, peniaze, priazeň fanúšikov. To všetko mal Adam Johnson, ktorého pre veľký futbal odchoval Middlesbrough. Kvôli veľkým kvalitám za neho neskôr vysolil milióny Manchester City, rýchly krídelník sa dostal aj do národného tímu. V roku 2016 ale išla jeho kariéra ku dnu. Zelený trávnik vymenil za sivé mreže.

Anglický hráč sa po mesiacoch zapierania priznal k sexuálnemu styku s 15 ročnou dievčinou, ktorá bola fanúšičkou Sunderlandu, jeho doteraz posledného zamestnávateľa. Johnson, ktorý mal v tom čase ročné dcéru Aylu, bol poslaný do väzenia Moorland Prison v Južnom Yorkshire.

Najšialenejší futbalista sveta: Dal psom zožrať tehotnú priateľku!

 Vyfasoval šesť rokov  natvrdo 

Bývalý reprezentant považoval trest za neprimeraný a dúfal, že sa z nápravného zariadenia dostane skôr. Rok nato však jeden zo spoluväzňov zverejnil videoklip, na ktorom Johnson s nutnou dávkou vulgarity popisoval akcie so svojou obeťou. Zdalo sa tak, že na nejaké to odpustenie môže zabudnúť. Nakoniec sa ale predsa len dočkal, súd mu skrátil trest na polovicu.

Šokujúce šesťminútovej video, natočené pravdepodobne v práčovni väznice, obsahuje množstvo vulgarizmov vrátane hrubých narážok na prsia školáčky.
„Čakávala na mňa na parkovisku, upnuté džínsy, tesné tričko, k..y vonku … Trvalo to asi šesť mesiacov. Potom si ma pridala na sociálne siete, prijal som. Fakt som nevedel, koľko má rokov. Myslel som tak sedemnásť, osemnásť,“ líčil pobavene.
Spoluväzeň sa ho potom začal pýtať a Johnson odpovedal. „Ani som ho do nej nestrčil,“ popisoval. „Mal som ju znásilniť, keď už som za to dostal šesť rokov,“ dodal so smiechom

Futbalový hriešnik bol prepustený na slobodu 22. marca. Cestu von poňal naozaj štýlovo. Pred bránami väznice ho vyzdvihol jeho otec, ktorý pre neposlušného synáčika prišiel v čiernom Mercedesy. V nedeľu už ho prichytili fotografi, ako spoločne so svojou sestrou venčí dvoch psíkov. A poriadne ich zaskočilo, čo mal na sebe.

Vrah polícii teraz ukázal, kde pohodil telo futbalistu, ktorému odrezal genitálie a hlavu

Johnson si na prechádzku vyrazil v drahom outfite. Tepláky za 100 libier (117 eur) by ešte prešli, jeho ruku zdobili luxusné hodinky značky Bubba Watson v hodnote 100 tisíc libier, čo je v prepočte niečo cez 117 tisíc eur! To je na niekoho, kto pred pár dňami vyliezol z »lochu« a bol tri roky bez poriadneho príjmu, slušný prepych.

Občiansku vojnu v Juhoslávii rozpútal jediný futbalový zápas

A čo čaká Johnsona v najbližších týždňoch? Už počas pobytu vo väzení sa nechal počuť, že sa pokúsi o reštart futbalovej kariéry. Zároveň si musí dávať pozor na svoje správanie, plniť súdom stanovené podmienky a vyvarovať sa nezákonných skutkov. Akýkoľvek prešľap ho môže dostať znovu za mreže.