Taxikár bojuje o život. Koronavírus má manželka aj ich dcéra (11)

957

Taxikár nakazený koronavírusom leží od piatka na jednotke intenzívnej starostlivosti. Je vo vážnom stave, doma sa o neho bojí žena Michaela, syn a dcérka (11), u ktorých test nákazu koronavírusom sa tiež preukázal. Situáciu pani Michaela opísala pre server tn.cz.

Michaelin muž ako taxikár vozil desiatky ľudí, aj cudzincov a cestujúci z letiska. Kde a kedy sa nakazil, nie je jasné, už 8. marca ale začal mať ťažkosti. Kvôli vysokým horúčkam, ktoré nešli zraziť, nakoniec Michaela podľa svojich slov zavolala záchrannú službu, ktorá ho previezla do Thomayerovej nemocnice na pľúcne oddelenie. Tamojšia lekárka podľa ženiných slov bola podozrením na koronavírus skôr pobavená ako by to brala vážne, muža ale vyšetrila. Krvné testy vraj boli v poriadku, röntgen však odhalil zápal pľúc.
Mužov stav sa podľa Michaely stále zhoršoval, až nakoniec skončil na jednotke intenzívnej starostlivosti. „Na JISku ho dali okolo deviatej večer. Pamätám si to, pretože to bolo práve na piatok trinásteho,“ opísala serveru tn.cz. V tú dobu bol jej muž uvedený do umelého spánku a vykonali mu tiež testy na koronavírus. Nákaza sa u neho potvrdila v sobotu, hneď potom vraj hygiena kontaktovala jeho rodinu.

 Nakazili sa  tiež 

Podľa taxikárovho syna, sa následne ukázalo, že nakazená je aj Michaela s dcérou. Vraj mali jednodňové horúčku, po fyzickej stránke sa ale cíti dobre. Taxikára medzitým previezli do Všeobecnej fakultnej nemocnice (VFN) na Karlovom námestí. „Je na tom zle. Zatiaľ je relatívne stabilný, stále ale v kritickom stave. Čakáme a dúfame v akejkoľvek zlepšenie. Je to neopísateľné. Vôbec nevieme, čo nás čaká. Muž zápasí o život, je tu malé dieťa,“uviedla. „Jeho stav je vážny, ale v túto chvíľu stabilný,“ potvrdila serveru hovorkyňa VFN Marie Heřmánková.
V karanténe je podľa Michaely teraz päť členov rodiny, taxikářov syn (35) z prvého manželstva s priateľkou (30) na testy stále čakajú. Už skôr sa nakazil muž, ktorý pracuje ako taxikár spoločnosti Uber. Ten leží v Nemocnici Na Bulovce. Nakazených je v Česku takmer 400.