Ďalší teroristický útok? V americkej Kalifornii tentoraz vyvádzal pomätený muž, ktorý zastrelil troch nevinných ľudí. Počas svojho besnenia kričal: „Alláhu akbar!“.

Šialený strelec útočil v americkej Kalifornii v utorok ráno a ako cieľ si vybral okoloidúcich v centre mesta Fresno v Kalifornii. Tridsaťdeväťročný Kori Ali Muhammad vypálil počas minúty 16 rán a zabil troch mužov. Krátko potom ho policajti našťastie dopadli.

Počas svojho besnenia tento človek, ktorý si dal umelecké meno „Čierny Ježiš“ kričal: „Alláhu akbar!“. Išlo o ďalší teroristický útok?
Moc dlho však tento zmätkár policajtom neutekal. Miestny strážnici ho chytili veľmi rýchlo. Kori Ali Muhammad po zatknutí vyhlásil, že nenávidí belochov, bielej pleti boli všetky tri obete.

„Čierny Ježiš“ ale pravdepodobne nevraždil prvýkrát! Policajti už ho od minulého týždňa hľadali kvôli vražde strážnika moteli v meste.Strážcovia zákona obvinili Muhammada zo štyroch vrážd a prizvali na pomoc pri vyšetrovaní FBI. Skúmajú tak jeho prípadné väzby na teroristické organizácie, zatiaľ sa prikláňajú k variante, že konal sám.