Za pár dní sa dostane na slobodu prominentná väzenkyňa Eva Varholíková-Rezešová (41). Pôvodne si mala odsedieť deväť rokov za smrteľnú nehodu z roku 2012, pri ktorej zomreli štyria ľudia. Teraz bude podmienečne prepustená. Doma na ňu čaká dcéra Alexandra (18), ktorá dospievala bez matky.

Po šiestich rokoch v budapeštianskej cele sa Eva teraz môže tešiť na svoj domov. Tam na ňu čaká už dospelá dcéra. Tú, rovnako ako jej matku, uplynulé štyri roky poznamenali. Alexandra totiž prežila najdôležitejšie roky svojho dospievania. Celú pubertu a dospievanie musela zvládnuť bez svojej matky.

„Môj život sa veľmi zmenil. Na všetko už sa pozerám inak. Snažím sa žiť prítomnosťou a veriť v budúcnosť a minulosťou sa nezaoberať,“ uviedla Alexandra na otázky mnohých kamarátov na internete, uvádza slovenských denník Plus JEDEN DEŇ.
Priateľom sa zverila s pocitmi, ktoré mala a o ktoré sa jej matka vlastnou vinou pripravila. „Je to moja mama, ktorú nadovšetko milujem, ale aj keď urobila to, čo urobila, si zapamätaj jednu základnú vec. Nikdy neodsudzuj deti za chybu ich rodičov. Pretože keby som vtedy mohla, všetko to zastavím a ako vidíš, nedokázala som to. Kedysi som vídala matku 24 hodín denne a teraz ju vidím jednu hodinu za 2-3 mesiace,“ odpovedala Saša.

Na toto čakala miliardárska dcéra Eva Rezešová, ktorej vinou zomreli 4 ľudia

Za tie štyri roky si Alexandra sama prešla rôznymi životnými etapami. Stretla ju tiež nešťastná láska. Ani tú so svojou mamičkou prebrať nemohla. „Je jasné, že toho chlapca mám rada, pretože mi dal fakt veľa, fakt mu môžem za veľa vecí poďakovať, pretože bez neho by som nebola tam, kde som. Nič nie je zle, všetko je fajn. Veľa dievčat je sklamaných zo vzťahu a všetku vinu hádžu na chlapca,“ vysvetlila Saša.

Prišlo aj na otázky ohľadom jej závislosti na cigaretách. Údajne si dala predsavzatie, že vo svojich šestnástich prestane fajčiť. „Nejako to neriešim. Väčšina ľudí v mojom veku mala predsavzatia, aby prestali fajčiť, huliť, fetovať. Nejako sa za to extra nehanbím,“ priznalo sa dievča.
Alexandra teraz dúfa, že ďalšie životné udalosti už bude môcť riešiť so svojou matkou osobne.