Odsúdený zločinec Radovan Krejčíř si v Africkom väzení spôsobil ďalší problém. Vďaka svojim kontaktom v podsvetí sa mu podarilo do cely prepašovať kontraband. Mal v pláne spojiť sa telefonicky s médiami. Rozhovor odvysielalo Talk Radio 702.

Hovorca nápravných zariadení, Singabakho Nxumalo, povedal pre TimesLIVE, že vo väznici Leeuwkop došlo k značnému narušeniu bezpečnostného protokolu, ktorý umožnil, aby došlo k interview pre médiá. Bol to práve český utečenec Radovan Krejčíř, ktorý dal rozhovor Talk Radio 702.

„Celé je to sprisahanie!“ Hlásil z cely do rádia

Opäť sa sťažoval, že celý jeho pobyt za mrežami je jedno veľké sprisahanie. Prvým impulzom bola platba dva a pol milióna, ktoré Krejčíř zaplatil synovi vysokého politika v roku 2011.

Za peniaze mal získať dokumenty k poskytnutiu azylu. K tomu však nedošlo a niektorí ľudia vrátane polície ho údajne „krivo usvedčili“ zo zločinu, ktorý nevykonal. V auguste 2015 bol Krejčíř odsúdený za únos a pokus o vraždu.

Český mafián Radovan Krejčíř sa z väzenia sťažuje na mučenie a vykonštruovaný prípad

„Došlo k narušeniu bezpečnostného protokolu. Do cely väzňa sa dostal mobilný telefón vrátane SIM karty. Tieto predmety sú označené ako kontraband a nie sú v nápravných zariadeniach povolené,“ povedal Nxumalo pre TimesLIVE.

Celá záležitosť sa teraz bude ešte prešetrovať. Väznica bude tiež kontaktovať Talk Radio 702, ktoré odvysielalo rozhovor.