TOP: Ani na sv.Valentína sa ľuďom nevyhýbajú poistné udalosti

99

Poisťovňa Generali Slovensko na základe štatistík zistila, že eviduje niekoľko poistných udalostí, ktoré sú spojené s láskou.
V posledných rokoch je mimoriadne moderné vypúšťať valentínske lampióny šťastia. Pri takejto na prvý pohľad romantickej udalosti však jedna zamilovaná dvojica podpálila strechu na drevenej stodole, nakoľko vietor rýchlo zmenil smer a lampión odvial na opačný smer. Namiesto rozjímania sa nad svojím šťastím, museli privolať susedov na pomoc pri hasení požiaru.
Klient chcel prekvapiť priateľku valentínskou večerou, ktorú jej sám pripravoval. Počas varenia však zazvonil kuriér, ktorý priniesol objednanú kyticu kvetov. Zatiaľ čo klient preberal a platil zásielku, v kuchyni sa mu od sporáka chytila utierka a požiar poškodil kuchynskú linku a digestor. Namiesto romantickej večere museli priateľke stačiť kvety, nakoľko večera zostala nedovarená.
V Generali Slovensko zaznamenali poistnú udalosť, ktorou chcela zúfalá manželka zachrániť manželstvo, ktoré ohrozovala nevera manžela. Rozhodla sa, že ho potrestá a „nafingovala“ krádež auta, s ktorým uskutočňoval svoje zálety. Auto s pomocou náhradných kľúčov preparkovala o pár ulíc ďalej a nič netušiaci manžel si myslel, že auto skutočne niekto ukradol. Prípad vyšetrovala polícia, ktorej sa nakoniec manželka priznala. Do poisťovne následne prišiel list, v ktorom svoj čin odôvodnila s tým, že chcela zachrániť svoje manželstvo.
Pri dlhoročných láskach sa často stretávame so zaužívanými zvykmi a rituálmi, medzi ktoré patria aj spoločné večery pred televízorom. Jeden z nich sa však skončil pre klientov poisťovne na pohotovosti po tom, čo si manžel išiel sadnúť na svoje obľúbené miesto na gauči, kde už sedela jeho polovička. Zrejme už zaujatý televíznym programom si manželku na pohovke nevšimol a nedopatrením jej spôsobil dvojnásobnú zlomeninu ruky.