Z archívu: Vzdialenosť medzi Košicami a Bratislavou prekonali na bicykloch za jeden deň

600

Skupina štyroch cyklistických nadšencov sa rozhodla dokázať, že mestá Košice a Bratislava nie sú od seba vzdialené až tak, ako sa to medzi ľuďmi traduje. Vzdialenosť 450 km prekonali za 23 hodín a 50 minút.

„Naším cieľom bolo dokázať, že táto vzdialenosť sa dá prekonať za jeden deň a sme šťastní, že sa nám to podarilo,“ uviedol pre TASR jeden z účastníkov akcie KEBA Roman Berco Balog. Dodal, že pre veľa ľudí je vzdialenosť medzi týmito dvomi mestami obrovskou diaľkou. „Tak prečo nespojiť metropolu východu s krásavicou na Dunaji a neukázať, že KE a BA a ľudia v nich a medzi nimi nemajú od seba tak ďaleko,“ dodal Balog.

Bicykel pre skutočných profíkov, jazdí rýchlejšie, než akýkoľvek bežný bicykel

Svoju púť Slovenskom na bicykloch ukončili symbolicky dnes o 10.00 h v Bratislave na hrádzi pri bufete Obrátka. „Prešli sme trasu z Košíc cez Rožňavu, Rimavskú Sobotu, Veľký Krtíš, Šahy, Štúrovo, Komárno až do Bratislavy a musím povedať, že to bolo najmä o psychike,“ pokračoval Balog. Kríza na cyklistov prišla v noci, keď bol chlad a aj sústredenie nebolo najvyššie. So svitaním však prišli nové sily. „Až v Bratislave sme si uvedomili, koľko sme toho počas tejto jazdy zjedli. Sú to ohromné množstvá napríklad čokoládových tyčiniek,“ doplnil Balog.

Brutálna vražda cyklistky (†51) otriasla Českom

Ako dodal, najviac ich počas jazdy pobavilo to, že ľudia na trase im neverili, že idú z Košíc do Bratislavy na bicykloch a že to chcú stihnúť za 24 hodín. „Aj pre nich bola zrejme tá vzdialenosť priveľká. Dokázali sme však, že tieto mestá sú v podstate blízko pri sebe,“ uzavrel Balog.