Opitý mladík zrazil autom dve deti, päťročný Alex bol na mieste mŕtvy, jeho bratranec Patrik (9) bojuje o život

1060

Nesmierna tragédia sa odohrala v Ostrovanoch na východnom Slovensku. Mladý vodič osobného auta, ktorý bol podľa miestnych pod parou, tam zrazil dvoch malých chlapcov. Mladší Alex (†5) bol na mieste mŕtvy, starší Patrik (9), ktorý je jeho bratrancom, leží v kritickom stave v nemocnici.

Nešťastie sa stalo len pár krokov od domov, kde chlapci bývajú. Obe deti stáli vedľa seba, preto ich vodič zmietol naraz. „My sme boli na dvore, deti išli dva tri kroky, on hneď bum s autom,“ povedala TV JOJ zdrvená pani Jana, ktorá je matkou ťažko zraneného Patrika.

Zdrvená pani Jana, ktorá je matkou ťažko zraneného Patrika.

Podľa slov príbuzných zostal malý Alex zakliesnený pod vozidlom. Spod auta sa ho podarilo vyslobodiť, ale to už bolo neskoro. „On bol v bezvedomí, nereagoval,“ vypovedala chlapcova teta Jana. Do osady boli okamžite privolaní zdravotníci.

Alexa sa nepodarilo zachrániť „Na miesto sme vyslali dve posádky ZZS a leteckých záchranárov. Bohužiaľ, jedno z detí sa nepodarilo zachrániť,“ uviedla hovorkyňa OS ZZS Alena Krčová. Starší Patrik bol prevezený do prešovskej nemocnice. Podľa informácií najbližších je jeho stav veľmi vážny.

Hneď po prijatí ho museli urgentne operovať. „Okolnosti tejto udalosti sú predmetom vyšetrovania,“ vyhlásil policajný hovorca Igor Pavlík. Mladý vodič skončil na policajnom oddelení. Už na mieste nehody sa hovorilo, že zasadol za volant opitý.

 Nadýchal  2,4 promile 

To potvrdila dychová skúška. „Výsledok bol 2,4 promile,“ uviedol Pavlík. „On išiel opitý, bez vodičského preukazu. Jedného zabil, druhý leží v kritickom stave v nemocnici,“ uzavrela Jana s plačom. Dúfa, že sa jej Patrik vráti domov. Moc sa o neho bojí.

Väzeň zachránil život mladej žene, ktorú po autonehode vytiahol z vozidla, z ktorého sa už dymilo