Záhadné lode duchov vyplavuje more, sú plné mŕtvych tiel

1576

Morbídny fenomén, obrovská záhada a tajomný úkaz. Dlhé roky desia obyvateľov japonského pobrežia lode duchov, ktoré vyplavuje more na severnej časti pevniny. Ide najmä o rybárske bárky, na ktorých palubách tlejú hnijúce mŕtvoly. Teraz bola jedna z najväčších námorných záhad konečne odhalená.

Dlhé roky vyplavuje mora pri severnom pobreží Japonska rozlámané rybárske lode. A to aj viac ako tisíc kilometrov od miesta, odkiaľ vyplávali. Daily Mirror informoval, že v roku 2017 bolo zaznamenaných sto vyplavených lodí. Nájdené v nich bolo 35 tiel, ale mŕtvych bude z týchto nešťastia ešte viac, pretože veľa z nich skončila v mori.

Ide o jasný nárast, pretože o rok skôr to bolo 66 vyplavených plavidiel. Rad ľudí sa domnievalo, že ide o plavidlá z komunistickej Severnej Kórey, ktorá by nikdy nepriznala ich stratu. Počasie v morských vodách totalitného štátu totiž nebolo v posledných rokoch dobré a výbava lodí bola zastaraná. Nakoniec sa ukázalo, že je to pravda. Dôvod prečo, je ale prekvapivý.

 Nečakané  odhalenie 

Štúdia neziskovej organizácie Global Fishing Watch (Globálna rybárska hliadka) uverejnená v žurnálu Science Advances (Pokroky vedy) prišla s prekvapivým odhalením. K zásadnému zistenie prišla vďaka skúmanie satelitných záznamov zo severovýchodnej Ázie z rokov 2017 a 2018. Tie totiž odhalili stovky rybárskych lodí Číny!

Rybár strávil týždeň na mori v polystyrénovom chladiacom boxe, na jedenie mal čajky

Ich posádky podľa všetkého ilegálne prevádzkovali rybolov v severokórejských vodách. Naopak severokórejskí rybári potom museli kvôli vyloveným vodám zamieriť do ruských a japonských teritórií. Lenže výbava ich bárok bola tragická a posádky týchto lodí často našli pri prevádzkovaní svojej obživy smrť. O situácia prehovoril jeden z autorov štúdie Jungsam Lee.

Rybárska loď vylovila z Pacifiku vrak dvojplošníka i s mŕtvym pilotom

 Na vine sú vraj čínski  rybári 

„Je pre nich príliš nebezpečné pracovať v rovnakých lodiach ako čínske rybárske lode (rybárske lode so sieťami). Kvôli tomu sú nútení premiestniť svoju prácu do ruských alebo japonských vôd. To vysvetľuje, prečo sa niektoré rozbité severokórejskej lode objavujú na plážach Japonska,“ objasnil Lee.