TOP: Zbrane gangsterského páru Bonnie a Clyda vydražili za 210.000 dolárov

871

Dve strelné zbrane, údajne patriace najznámejšiemu gangsterskému páru v dejinách USA – Bonnie a Clydovi – vydražili v Kansas City za 210.000 dolárov (takmer 163.000 eur).

Informovala dnes o tom tlačová agentúra AP.
Obe zbrane kúpil nemenovaný záujemca v sobotu cez internet. Predala sa automatická útočná puška, známa ako Tommy gun a brokovnica Winchester model 1897.
Zbrane boli zhabané v roku 1933 po prestrelke v byte v mestečku Joplin (americký štát Missouri), kde sa Bonnie a Clyde schovali aj s členmi svojho gangu. Pri zásahu zahynuli dvaja policajti, všetci prenasledovaní ušli. Zbrane dal do dražby pravnuk policajta, ktorý ich získal.

Pred 94 rokmi popravili prvého vraha v plynovej komore

Bonnie a Clyde lúpili a vraždili v 30. rokoch minulého storočia. Obaja mali sotva 20 rokov, ale na ich konte boli desiatky prepadov bánk a vraždy.

Spojené štáty boli v časoch hospodárskej krízy šokované i fascinované mladou, peknou dvojicou. Polícia oboch zastrelila v roku 1934.

Zastrelili muža z Top 10 najhľadanejších zločincov Ameriky. Zastrelil ho agent FBI

Legendou sa Bonnie a Clyde stali filmom z roku 1967 – v hlavných úlohách s Faye Dunawayovou a Warrenom Beattym. Početné knihy a muzikály si tiež skôr všímajú romantickú verziu príbehu, a nie jeho brutálnu stránku.