Zastrelili muža z Top 10 najhľadanejších zločincov Ameriky. Zastrelil ho agent FBI

1430

V stredu zastrelil agent FBI násilníka a jedného z 10 najhľadanejších mužov v USA v jednej osobe. Incident, ktorý sa odohral v jednom z hotelov v Severnej Karolíne, zavŕšil 18-mesačná pátranie, na ktorom sa podieľali štyri štáty z rôznych koncov USA. Okrem dopadnutého muža nikto ďalší z prítomných nebol zranený.

Polícia a FBI pátrala po zločincovi menom Greg A. Carlson (47), ktorý mal 13. júla 2017 vykradnúť rodinný dom v Los Angeles a pritom sexuálne napadnúť ženu. V priebehu spáchania zločinu mal mať pri sebe aj zbraň neznámeho typu. Tento čin mal podozrivého umiestniť na zoznam desiatich najhľadanejších mužov v krajine.

V septembri 2017 ho polícia zatkla, ale neskôr bol prepustený na kauciu a následne utiekol. Agent FBI John A. Strong povedal, že v stredu objavil auto podozrivého v meste Apex v Severnej Karolíne miestny policajt. Informoval FBI a tí na miesto vyslali jedného zo svojich agentov. Ten potvrdil, že sa Carlson skutočne nachádza v jednom z hotelových izieb.

„Náš človek došiel k izbe v snahe zatknúť podozrivého. Ten bol však ozbrojený, tak došlo k prestrelke, pri ktorej Carlson prišiel o život,“ povedal agent Strong na spravodajskej konferencii pred hotelom. Dodal tiež, že to bol jediný vypálený výstrel v priebehu zásahu. „K zastrelenie došlo v izbe, kde sa podozrivý nachádzal. Akým spôsobom sa však k nemu agent dostal, nebudem oznamovať.“

Ďalšia streľba v Bratislave. Známy gangster bojuje o život

Strong tiež doplnil, že zločinca chceli dostať živého. „Nebolo naším zámerom podozrivého zastreliť, chceli sme ho zatknúť a postaviť pred spravodlivosť. Čo sa stalo dnes, je nešťastie, ale nie je nič, čo by sme zamýšľali. Sme radi, že sa nikomu ďalšiemu nič nestalo,“ uzavrel napokon Strong. Presnú príčinu toho, čo sa stalo, preukáže až súdna pitva, ktorá môže trvať až niekoľko dní.

Texaský masaker má aj svojho hrdinu, postrelil útočníka