Trinásťročné dievča vyskočilo z okna paneláku, vraj sa pohádala s mamou kvôli domácim úlohám 

1083

Nesmierna tragédia sa odohrala v Belehradskej ulici na košickom sídlisku Ťahanovce. Z okna paneláku tam podľa všetkého vyskočila ešte len trinásťročná dievčina. Aj keď sa ju snažili na mieste dopadu policajti aj zdravotníci oživiť, bohužiaľ sa to nepodarilo. Školáčka svojim zraneniam podľahla. Na začiatku pritom zrejme stála hádka kvôli domácim úlohám!

Nesmierna tragédia sa odohrala v stredu. Dôvodom samovraždy mladého dievčaťa mali byť domáce úlohy, uviedol web Noviny.sk.

 Osudná hádka s  matkou 

S dcérou sa dostala mama do konfliktu práve kvôli domácim úlohám, ktoré nechcela robiť, aj keď mala zlý prospech v škole. Po páde sa dievčinu snažili oživiť najprv policajti a potom aj privolaní záchranári, ale bohužiaľ márne. Jej zranenia boli príliš vážne.

„Rodina u nás bývala v podnájme. Najskôr sme sa dozvedeli, že sa dievča pohádala s mamou a s plačom odišlo do svojej izby. Keď matka za niekoľko minút prišla za dcérou, že sa jej ospravedlní, našla prázdny izba, v ktorom bolo otvorené okno,“ povedala susedka.

Dvadsaťdeväťročná vojačka spáchala samovraždu po hromadnom znásilnení 

 strašná  predtucha 

„Tušila, že sa stalo niečo hrozné. Jej predtucha sa naplnila. V týchto dňoch končila rodine zmluva o podnájme, aj preto si urýchlene zháňajú nový. Rozumiem, chcú odísť z miesta, ktoré im bolestne pripomína smrť dcéry,“ pokračovala žena.

„Mala celý život pred sebou, je to obrovská rana pre najbližší,“ uzavrela žena, ktorá školáčku poznala. Jej smrť ju preto veľmi zarmútila. Tragickým prípadom samovraždy dieťaťa na košickom sídlisku sa už usilovne zaoberajú strážcovia zákona.

Vo svete každých 40 sekúnd niekto spácha samovraždu

 Polícia nariadila  pitvu 

Bola nariadená súdno-znalecká pitva pre určenie bezprostrednej príčiny smrti. Polícia v tomto prípade začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia, informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.