Dvadsaťdeväťročná vojačka spáchala samovraždu po hromadnom znásilnení 

1751

Vojačka Morgan Robinsonová slúžila na zahraničných misiách v Kuvajte a Afganistane. Na oboch misiách si prešla peklom. V Kuvajte bola sexuálne zneužívaná svojím nadriadeným dôstojníkom a v Afganistane hromadne znásilnená! Dvadsaťdeväťročná žena sexuálne zneužívanie nahlásila, avšak nikto sa jej prípadom nezaoberal. Nakoniec v depresiách spáchala samovraždu.

Morgan Robinsonová od detstva vedela, čím bude. Túžila sa pridať k armáde a v dvadsaťjeden rokoch tak urobila. „Keď mala dvadsaťjeden, povedala: Mami, musím s tebou hovoriť. ‘ A povedala mi, že sa k nim pridala,“ uviedla pre televíziu CBS Debbie Robinsonová, mama Morgan.

Debbie Robinsonová, mama Morgan

V roku 2016 sa rozhodla odísť na misiu do Kuvajtu. Zahraničné misie, ktoré brala ako veľkú skúsenosť a službu svojej krajine, sa pre ňu však stali úplným hororom. Opakovane tam bola sexuálne napádaná svojim nadriadeným dôstojníkom. Morgan sa však nebála a nahlásila to. Ovšem jej prípadom sa nikto nezaoberal.

Potom, čo jej turnus v Kuvajte skončil, bola prevelená na základňu do Afganistanu, kde nočná mora pokračovala. V Afganistane bola hromadne znásilnená. „Bola vydesená, pretože sa jej vyhrážali a pretože vedela, že sa nič nestane. Nikto neriešil sexuálne napadnutie v Kuvajte, tak prečo by niečo robili teraz?“ Uviedla jej mama s tým, že o štyri mesiace neskôr bola Morgan mŕtva. Vo svojich dvadsiatich deviatich rokoch sa rozhodla spáchať samovraždu.

Znásilnená Saša († 15) pred smrťou trikrát volala na tiesňovú linku. Šéf polície namiesto pomoci žiadal inštrukcie od miestneho mafiánskeho bossa

Potom, čo si Debbie preberala vyšetrovaciu správu ohľadom smrti svojej dcéry, všimla si, že stránky boli značne upravované. „Jednoducho som nedokázala pochopiť, ako tam mohli stať, pozerať sa mi do očí a toto mi odovzdávať,“ povedala Debbie s tým, že záver správy hovoril: „Seržantka Robinsonová utrpela pri nasadení sexuálnu, fyzickú a psychickú trauma. Následok tejto traumy bola faktorom jej smrti.“ Debbie je presvedčená, že keby sa armáda zaoberala jej hlásením, tak by Morgan mohla ešte žiť. „Myslím, že to jej vzalo život. To je to, čo ju zlomilo. Chceli jej telo a vzali jej dušu,“ uviedla v rozhovore pre americkú televíziu Morganina matka.

Pornofotky a videa sexy vojačky sa šíria internetom. Má z toho poriadny prúser

Armáda sa však podľa informácií britského denníka Daily Mail bráni a vyhlásila, že vykonala dôkladné vyšetrovanie. Dôstojník, ktorý mal v Kuvajte Morgan zneužívať, bol údajne písomne ​​napomenutý. V apríli roku 2018 vtedajší minister obrany James Mattis uviedol, že sexuálne zneužívanie sa v armáde netoleruje. „Zatiaľ čo na bojisku sú obete realitou vojny, nebudeme akceptovať žiadne obete kvôli sexuálnemu napadnutiu v našej vojenskej rodine,“ uviedol len pár mesiacov predtým, než bola Morganová nájdená mŕtva.