Švédske mesto Uppsala patrí k miestam, kde v krajine žije zvýšený počet utečencov a kde v utečeneckých štvrtiach panuje zvýšená kriminalita. Polícia zasahovala v byte trojice mladých moslimov, ktorí tu znásilňovali dievča a všetko natáčali na video a naživo vysielali na Facebook.

Švédsko patrí ku krajinám, do ktorých v rámci Európy prichádza najviac utečencov z blízkeho východu. Obyvatelia miest, kde je koncentrácia utečencov najvyššia, sa sťažujú na nárast kriminality. Medzi tieto mestá patrí i mesto Uppsala.

V Uppsale policajti zasahovali u znásilnenia, ktorého sa dopustila trojica mladých utečencov. Tí k sebe na byt nalákali mladú dievčinu, ktorú spútali a s pištoľou pri hlave jej začali znásilňovať.
Zvrhlí mladíci cele násilné znásilnenie natáčali na video, ktoré naživo vysielali na facebooku. Okrem vynútenej súloži sa dievčaťu aj vysmievali a sami sa často smiali do kamery a pochvaľovali sa navzájom za svoj výkon.

Bolo to práve vysielanie na Facebooku, ktoré sledovalo asi 200 ľudí, ktoré sa stalo podnetom pre políciu. V závere videa je zrejmé, že policajti vtrhli do bytu, oslobodili znásilnené dievča a páchateľov zatkli.
Vo Švédsku je identita páchateľov chránená. Alternatívne spravodajské servery však identifikovali jedného z páchateľov ako imigranta menom Emil Khodagholi, ktorý už raz bol trestne stíhaný za útok železnou tyčou na šestnásťročného mladíka.

Emil Khodagholi