Tragicky skončila pre britského turistu († 26) zábava v chorvátskom klube Kalypso na vyhľadávanej pláži Zrće. Dostal sa do potýčky so skupinou ľudí, z ktorej už nevyšiel živý. Jeden z nich ho dobodal. Podľa svedkov, ktorí videli miesto činu, bola všade krv.

Ďalšie dvaja turisti boli zranení. Jeden z nich vážne. Leží v nemocnici, kde bojuje o život. Tancujúci návštevníci klubu, kde sa konala akcia v rámci Hideout Festivalu, sa o tragédii dozvedeli medzi pol šiestou a šiestou hodinou rannou.

DJ Sonny Fodera prestal hrať a povedal všetkým prítomným, nech opustí klub, pretože došlo k veľmi vážnemu incidentu. Cirian Kelly (19) z Dublinu povedal webu The Sun, že videl zakrvaveného muža na zemi. Ďalšiemu tiekla krv z chrbta.

Pláž Zrće

„Počas pár sekúnd bola okolo muža na zemi skupina ľudí, ale mal som na neho dobrý výhľad. Bolo tam veľmi rušno a všetci boli v šoku,“ povedal Kelly webu. „Všade bola spústa krvi. Všetko sa stalo pred reštauráciou rýchleho občerstvenia, takže tam bola kopa svedkov,“ povedal ďalší svedok Vecernji Listu.

„Po incidente, ktorého sa zúčastnila skupina mužov na pláži Zrće toto ráno, prišiel muž tragicky o život. Ďalšie zostáva v nemocnici,“ povedal hovorca Hideout Festivalu. Polícia sa aktuálne prípadom zaoberá a vypočúva všetkých svedkov, ktorí pri bitke boli.