Nemecká polícia zastrelila v piatok skoro ráno v meste Fulda 19-ročného Afganca, ktorý pred pekárstvom napadol a zranil niekoľko ľudí. Informovala o tom agentúra DPA, podľa ktorej polícia motív útoku zatiaľ nepozná.

Podľa oznámenia policajného hovorcu sa obeťami útočníka stali pracovníci pekárne a vodič dodávky ich dodávateľa. Incident sa odohral o 04:20, kedy pekárstvo v meste Fulda, asi 90 kilometrov severovýchodne od Frankfurtu nad Mohanom, ešte nemalo otvorené.

Po príchode policajtov na miesto činu napadol útočník aj ich, hádzal po nich kamene a útočil čímsi podobným obušku. Muži zákona ho preto zastrelili.

Vážne zranenia utrpel podľa doterajších informácií vodič dodávky, Afganec po ňom hádzal kamene. Zranenie pri zásahu utrpel aj jeden policajt.

Páchateľom činu je podľa polície 19-ročný Afganec, ktorý žil v neďalekej ubytovni pre žiadateľov o azyl. Motív jeho činu zatiaľ ale zostáva nejasný, podľa hovorkyne polície sa nezdá, že by bol politický. Jasné zatiaľ nie je, či nebol muž pod vplyvom drog či alkoholu.