Švajčiarski záchranári obnovili pátranie po nemeckom miliardárovi a majiteľovi OBI Karolovi-Erivanovi Haubovi, ktorý v sobotu zmizol v oblasti alpského štítu Matterhorn. Kvôli nepriaznivému počasiu museli záchranné akcie vo štvrtok prerušiť, informovala v piatok agentúra DPA. Nádej, že Hauba nájdu ešte živého, je podľa nej ale prakticky nulová.

Haub je výkonným riaditeľom skupiny Tengelmann, do ktorej patrí napríklad aj u nás známi hobbymarket OBI či predajne textilu KiK. Nezvestný je od soboty, kedy čoby vášnivý skialpinista vyrazil sám do hôr na lyžiach.

V sobotu zmizol v oblasti alpského štítu Matterhorn

„Hneď vyrážame s vrtuľníkmi a pátracími skupinami,“ povedal v piatok ráno agentúre DPA šéf záchranárov z Zermattu Anjan Truffer. Zhruba dvadsiatka záchranárov bude podľa neho pátrať v piatok na švajčiarskej aj talianskej strane hranice. Oblasť, ktorú prehľadávajú, má 240 štvorcových kilometrov.
Šance nájsť 58ročného Hauba živého sú podľa DPA prakticky nulové. V stredu hlavný zdravotník zermattských záchranárov hovoril o „minimálnej“ šanci. Podľa neho sa dá s dobrým vybavením prežiť v oblasti, v ktorej sa Haub stratil, niekoľko dní. Miliardár ale mal len ľahké športové oblečenie a vetrovku.

Do skupiny Tengelmann, ktorú Haub vedie, patrí okrem iného hobbymarkety OBI či predajne textilu KiK, ktoré pôsobia tiež na Slovensku. Karl-Erivan Haub prevzal v roku 2000 vedenie rodinného podniku po svojom otcovi Erivanovi, ktorý zomrel tento rok v marci.

Podľa časopisu Wirtschaft je Tengelmann v prvej desiatke najväčších rodinných podnikov Nemecka. Časopis Manager-Magazin v minulom roku majetok rodiny Haubových odhadol na 4,2 miliard eur. Podľa časopisu Forbes patrí k najbohatším rodinám na svete.